MEN informuje o reformie: pakiety dla szkół, spotkania i nowa strona internetowa

Monika Fidler

Monika Fidler

Data publikacji: 21 listopada 2016 r.
Poleć znajomemu
MEN informuje o reformie: pakiety dla szkół, spotkania i nowa strona internetowa

Ponad 27 tys. szkół otrzyma pakiety informacyjne dotyczące zmian w systemie oświaty od przyszłego roku szkolnego. Oprócz tego w szkołach szykują się spotkania z kuratorami i wojewodami. Gdzie jeszcze można uzyskać informacje związane z reformą oświaty?

Co zawiera pakiet informacyjny

W skład pakietu wchodzi broszura informacyjna, która przedstawia najważniejsze zmiany w systemie oświaty. Można w niej znaleźć takie informacje jak:

  • jakich obszarów dotyczy reforma,
  • na czym polegają przekształcenia szkół,
  • jak będzie wyglądało szkolnictwo branżowe,
  • najważniejsze pytania i odpowiedzi na temat zmian w systemie oświaty.

W pakiecie do szkół znajdują się również 2 plakaty, na których w graficzny sposób pokazany jest przebieg reformy i jej efekt końcowy, oraz list minister edukacji narodowej skierowany do dyrektorów wszystkich typów szkół. Minister edukacji zwraca się w nim do dyrektorów, aby otrzymane materiały udostępnili nauczycielom, rodzicom i uczniom.

Akcje informacyjne

Równolegle do działań podejmowanych przez MEN, do dyspozycji nauczycieli, rodziców i samorządów pozostają także wojewodowie i kuratorzy oświaty. Wspólnie organizują oni spotkania i akcje informacyjne oraz odpowiadają na szczegółowe pytania dotyczące reformy.

Terminy planowanych spotkań w regionach zamieszczane będą sukcesywnie na stronach internetowych kuratorów oświaty oraz urzędów wojewódzkich.

Więcej informacji na nowej stronie internetowej

Pod adresem www.reformaedukacji.men.gov.pl uruchomiona została strona internetowa poświęcona planowanym zmianom w edukacji. Można na niej znaleźć najważniejsze informacje na temat reformy z punktu widzenia rodzica, ucznia, nauczyciela oraz organu prowadzącego szkołę, m.in. rodzic może sprawdzić, do jakiej szkoły uczęszczać będzie jego dziecko od 1 września 2017 r.

Na stronie www.reformaedukacji.men.gov.pl   podane są kontakty do pracowników ministerstwa oraz harmonogram wprowadzania zmian w systemie edukacji.

Źródło:

Opracowanie: Monika Fidler

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel