Nowość! Webinaria "na żywo" w ofercie Akademii WIP

Data publikacji: 10 kwietnia 2020 r.
Poleć znajomemu
Nowość! Webinaria "na żywo" w ofercie Akademii WIP

W okresie pandemii skorzystanie ze szkoleń stacjonarnych niestety nie jest możliwe. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Czytelników, Portal Oświatowy i Akademia WIP zapraszają na szkolenia online na żywo z ekspertami prawa oświatowego. Pierwsze ze szkoleń już 17 kwietnia. Nie czekaj i zapisz się już teraz!

„Ruch kadrowy w oświacie w dobie koronawirusa”

Pierwsze ze szkoleń będzie dotyczyło ruchu kadrowego przed rokiem szkolnym 2020/2021. Uczestnicy webinarium dowiedzą się jak postępować w czasie ruchu kadrowego, w tym przede wszystkim, jak podejmować poszczególne kroki kadrowe, aby były skuteczne i zgodne z prawem. Dodatkowy nacisk zostanie położony na specyficzną sytuację jaką jest pandemia koronawirusa.

Webinarium odbędzie się 17 kwietnia w godz. 11.00-12.30. Kliknij tutaj i zapisz się na szkolenie.

„Płace w oświacie od A do Z”

Jednym z najważniejszych obowiązków każdego pracodawcy jest wypłata wynagrodzeń i innych świadczeń pieniężnych na rzecz pracowników. Obowiązek ten jest bardzo istotny – niedopłata może bowiem grozić karami ze strony Państwowej Inspekcji Pracy, z kolei nadpłata – w placówkach samorządowych – może być równoznaczna z naruszeniem dyscypliny finansów publicznych. Podczas webinarium skupimy się na podstawowych aspektach dotyczących płac w oświacie - w sposób obliczać i wypłacać składniki wynagrodzenia i inne świadczenia pieniężne dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Dodatkowo poruszony zostanie temat wynagrodzeń nauczycieli i pracowników niepedagogicznych, podczas pandemii.

Webinarium odbędzie się 28 kwietnia w godz. 10.00-11.30. Kliknij tutaj i zapisz się na szkolenie.

„Nauczanie zdalne z użyciem bezpłatnego pakietu MS Office 365 dla edukacji”

W trakcie webinarium omówione zostaną zagadnienia związane ze zdalną pracą z wykorzystaniem pakietu biurowego online oferowanego szkołom przez firmę Microsoft.

W pierwszej części spotkania omówione zostaną dostępne narzędzia oraz ich specyficzne funkcje ułatwiające pracę online. W szczególności skupimy się na zdalnym prowadzenie spotkań i prezentacji, grupowej edycji dokumentów, prowadzenie notatnika  online oraz na narzędziu do prowadzenia testów wiedzy. W drugiej części uczestnicy webiarium będą mieli możliwość zadania pytań prowadzącemu, za pośrednictwem czatu. Po zakończeniu webinarium, każdy uczestnik będzie miał możliwość ściągnięcia nagrania z jego przebiegu.

Webinarium odbędzie się 7 maja w godz. 16.00-17.30. Kliknij tutaj i zapisz się na szkolenie.

Podczas każdego z webinariów będzie istniała możliwość zadawania pytań, na które ekspert będzie odpowiadał w ostatniej części szkolenia.Dzień przed planowanym webinarium, na podany w formularzu adres mailowy, zostanie wysłany link do platformy na której odbędzie się webinarium oraz instrukcją postępowania. Udział z seminarium nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania, konieczne jest jedynie stabilne łącze internetowe.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel