Program ABBYY FineReader z rozszerzoną licencją dla edukacji - 40% taniej

Data publikacji: 4 czerwca 2014 r.
Poleć znajomemu

1 czerwca 2014 r. firma AutoID Polska S.A. rozszerzyła grupę odbiorców uprawnionych do korzystania z tańszej o ok. 40% licencji edukacyjnej programu ABBYY FineReader. Program służy do rozpoznawania zeskanowanego tekstów drukowanych i przetwarzania ich na wersje edytowalne. Dzięki temu zeskanowany tekst można od razu wykorzystać np. w prezentacji, teście lub w innym dokumencie, bez potrzeby przepisywania go.

*Materiał sponsorowany*

Z licencji edukacyjnej programu ABBYY FineReader będą mogły korzystać:

  • osoby prawne, która odpowiadają definicji instytucji edukacyjnej,
  • osoby fizyczne, które pracują na stanowisku nauczyciela,
  • osoby, które w momencie zakupu mają status studenta instytucji edukacyjnej.
Instytucja edukacyjna to podmiot prywatny lub publiczny, założony dla celów edukacyjnych i uczenia się. Instytucją edukacyjną może być zatem szkoła, uniwersytet lub kolegium posiadające wpis w rejestrze instytucji edukacyjnych w Urzędzie Miasta lub w rejestrze szkolnictwa wyższego.

ABBYY FineReader to, według licznych testów, najdokładniejszy program do rozpoznawania tekstu zeskanowanego lub zapisanego w pliku PDF. Wystarczy zeskanować tekst z książki lub gazety, a otrzymany plik otworzyć w programie ABBYY FineReader i zapisać np. jako dokument Word lub Excel, który można dowolnie edytować.

Program idealnie odwzorowuje układ dokumentu i odtwarza jego strukturę, co oznacza, że w dokumencie zostaną zachowane nagłówki, numery stron, tabele, śródtytuły i inne elementy. Najnowsza wersja programu skutecznie przetwarza także teksty sfotografowane np. telefonem komórkowym. Program rozpoznaje teksty w 190 językach, z czego analiza 48 podstawowych języków wspierana jest przez słowniki sprawdzające poprawność przetwarzanego tekstu.

Program jest nie tylko praktycznym narzędziem w codziennej pracy nauczyciela lub wykładowcy, ale pozwala także zapoznać się uczniom z ideą digitalizacji i tworzeniem cyfrowych archiwów.

Więcej informacji o możliwościach programu ABBYY FineReader można znaleźć na stronie www.finereader.pl.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel