"Przedszkole przyjazne maluchom" - konkurs dla przedszkoli niepublicznych

Data publikacji: 20 czerwca 2012 r.
Poleć znajomemu

Komitet Ochrony Praw Dziecka rusza z nowym projektem - „Przedszkole przyjazne maluchom”. Konkurs ma na celu promowanie najwyższych standardów prywatnych przedszkoli na terenie Warszawy i okolic. Zgłoszenia udziału nadsyłać można od lipca do listopada 2012 r.

Dla najlepszych przedszkoli certyfikat palcówki przyjaznej maluchom

Konkurs przeznaczony jest dla prywatnych placówek wychowania przedszkolnego, a jego celem jest poszerzenie idei dobrych przedszkoli i wyróżnienie tych, które korzystnie wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dziecka. Zwycięzcy otrzymają od Komitetu Ochrony Praw Dziecka certyfikaty placówki przyjaznej maluchom 2012/ 2013 r.

Kto i co zdecyduje o przyznaniu certyfikatu

Udział w konkursie mogą wziąć wszystkie prywatne przedszkola z Warszawy i okolic, spełniające standardy zawarte w regulaminie. Zgłoszone do projektu placówki będą oceniane na podstawie informacji podanych w ankiecie zgłoszeniowej, zdjęć, informacji na stronie internetowej czy profilach społecznościowych placówki. Istotnym elementem będą opinie od rodziców i opiekunów dzieci. Kolejnym etapem oceny będzie wizyta przedstawicieli Kapituły Komitetu Ochrony Praw Dziecka, złożonej ze specjalistów związanych z przedmiotem projektu.

Członkowie Kapituły projektu będą brać pod uwagę:

  • Atmosferę, wygląd przedszkola (metraż, ilość sal, ogródek/plac zabaw) i jego położenie
  • Kwalifikacje kadry pedagogicznej oraz program edukacyjny
  • Wyposażenie placówki w zabawki przyjazne dziecku
  • Opiekę zdrowotną
  • Opinię rodziców
  • Możliwość spotkania się i rozmowy przedstawicieli Kapituły z rodzicami/opiekunami oraz dziećmi.
Szczegóły oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.kopd.pl
Dodatkowych informacji o projekcie oraz działaniach KOPD udziela: Magdalena Woźniak, Zespół PR i Pozyskiwania Środków Komitetu Ochrony Praw Dziecka [email protected],  22 626 94 21, 504 190 740.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel