Trwa nabór do VII edycji Programu „Twoje dane – Twoja sprawa”

Monika Fidler

Monika Fidler

Data publikacji: 28 września 2016 r.
Poleć znajomemu
Trwa nabór do VII edycji Programu „Twoje dane – Twoja sprawa”
Dokument archiwalny

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zaprasza szkoły do udziału w kolejnej edycji Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. Placówkom, które zgłoszą się do programu, GIODO zapewnia materiały edukacyjne i specjalistyczne szkolenia. Przedstawiamy szczegóły programu na rok szkolny 2016/2017.

Na czym polega program o ochronie danych osobowych

Głównym celem programu jest podnoszenie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych i prawa do prywatności zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów. Program poprzez poszerzanie oferty edukacyjnej w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych przyczynia się do kształtowania świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów i eliminowania zagrożeń związanych z niefrasobliwym udostępnianiem danych osobowych. 

Co roku w programie bierze udział ok. 4 tys. nauczycieli oraz 30 tys. uczniów w całej Polsce, którzy angażują społeczność szkolną i środowisko lokalne, aby idea ochrony prywatności i danych osobowych stanowiła ważny element edukacji szkolnej i pozaszkolnej. 

Placówki zainteresowane uczestnictwem w programie powinny do 30 września 2016 r. wypełnić zamieszczony na stronie internetowej GIODO formularz.

Kto może wziąć udział w programie

W roku szkolnym 2016/2017 udział w programie mogą wziąć:

  • szkoły podstawowe,
  • gimnazja,
  • szkoły ponadgimnazjalne,
  • placówki doskonalenia nauczycieli.

Jak dokonać zgłoszenia

Aby dokonać zgłoszenia, należy:

  • wypełnić formularz zgłoszenia do programu i wysłać,
  • sprawdzić, czy na skrzynkę mailową przyszedł e-mail zwrotny z wypełnionym formularzem i potwierdzić rejestrację, klikając link wskazany w treści e-maila,
  • sprawdzić, czy rejestracja została potwierdzona i przyszedł kolejny e-mail z potwierdzeniem,
  • zachować ww. potwierdzenie zgłoszenia.
Regulamin oraz więcej informacji znajdują się tutaj>>. Natomiast zgłoszenia do programu można dokonać tutaj >>

Źródło:

  • Strona internetowa Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (www.giodo.gov.pl).

Opracowanie: Monika Fidler

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel