Warsztaty dla uczniów szkół podstawowych na temat niepełnosprawności

Data publikacji: 6 września 2012 r.
Poleć znajomemu

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego serdecznie zaprasza Dyrekcje szkół podstawowych z terenu województwa małopolskiego do zgłaszania swoich uczniów do udziału w bezpłatnych warsztatach świadomościowych na temat niepełnosprawności.

Warsztaty dla uczniów klas 1-3

Proponowane przez Fundację zajęcia wskażą dzieciom jak nawiązywać relacje z niepełnosprawnymi rówieśnikami, jak stać się bardziej tolerancyjnym i wrażliwym na problemy innych, a co najważniejsze, uczestnicząc w warsztatach, dzieci zobaczą jak zachować się w kontakcie z osobami niepełnosprawnymi.

Warsztaty kierowane są do uczniów klas 1-3. Odbywają się na miejscu w szkołach, w terminach dogodnych dla uczestników, w grupach 25 osobowych. Zajęcia trwają około 60 minut, są prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów doświadczonych w pracy z dziećmi i doskonale obeznanych w tematyce niepełnosprawności.

3 części warsztatów

Warsztaty prowadzone w formie zabaw, konkursów i rozmów z dziećmi dzielą się na trzy części:

  • ogólne informacje na temat niepełnosprawności (dostosowane do wieku uczniów),
  • ćwiczenia praktyczne gdzie uczniowie poznają bliżej problemy, z którymi borykają się osoby niepełnosprawne,
  • prezentacja sprzętu, który pomaga niepełnosprawnym w codziennym życiu.
Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają materiały promocyjne i dyplomy potwierdzające udział w zajęciach.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Agatą Szal: tel. kom.: 663 883 341, tel. stacjonarny: 12 629-85-14 lub e-mail: [email protected]

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel