Komisja socjalna po włączeniu gimnazjum do szkoły podstawowej

Dariusz Dwojewski

Dariusz Dwojewski

Prawnik, specjalista prawa pracy i prawa oświatowego
Data publikacji: 23 marca 2018 r.
Poleć znajomemu
Pytanie: Czy po włączeniu gimnazjum do szkoły podstawowej wybieramy nową komisję socjalną?
Odpowiedź: Nie. Przepisy nie wymagają powoływania nowej komisji socjalnej.
Pracownicy gimnazjum po włączeniu korzystają z ZFŚS wg zasad określonych w szkole podstawowej

Włączenie gimnazjum do szkoły podstawowej stanowi swojego rodzaju przejście zakładu pracy na nowego pracodawcę. Oznacza to, że szkoła podstawowa przejmuje środki pieniężne, należności i zobowiązania Funduszu gimnazjum (art. 7 ust. 3 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych). Pracownicy gimnazjum będą więc korzystać z ZFŚS na zasadach określonych w regulaminie szkoły podstawowej. Przepisy nie wymagają powoływania nowej komisji socjalnej.

Dariusz Dwojewski

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Strona używa plików cookies.
Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.
wiper-pixel