Uzupełnienie etatu w szkole podlegającej innemu OP

Małgorzata Krajewska

Małgorzata Krajewska

Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy
Data publikacji: 22 czerwca 2012 r.
Poleć znajomemu
Dokument archiwalny
Pytanie: Jaka jest procedura skierowania nauczyciela do uzupełniania etatu na podstawie art. 22 KN w przypadku uzupełniania etatu w szkole prowadzonej przez inny organ prowadzący? W jaki sposób ustala się wynagrodzenie nauczyciela i kto je w takiej sytuacji wypłaca?
Art. 22 ust. 1 Karty Nauczyciela stosuje się tylko  w odniesieniu do szkół publicznych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego (JST). Nauczyciel zobowiązany do prowadzenia zajęć w innej szkole lub szkołach pozostaje w zatrudnieniu w dotychczasowym miejscu pracy. Uzupełnianie etatu nie powoduje nawiązania odrębnego stosunku pracy ze szkołą, w której nauczyciel uzupełnia pensum. Dowiedz się więcej o tym, kiedy  i na jakich zasadach nauczyciel może uzupełniać etat w innej szkole.

Pozostało jeszcze 78 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu Oświatowego a wraz z nim:
Aktualne informacje o zmianach w prawie (24h/dobę)
Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h )
E-szkolenia, webinaria na żywo i bazę ponad 700 narzędzi

Sprawdź, co oferuje Portal Oświatowy »
Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz już konto - zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel