3 nowe zawody w szkolnictwie zawodowym

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 26 stycznia 2015 r.
Poleć znajomemu
3 nowe zawody w szkolnictwie zawodowym

7 lutego 2015 r. wchodzi w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach. W rozporządzeniu uwzględniono trzy nowe zawody: technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik urządzeń dźwigowych oraz mechanik motocyklowy. Kształcenie w tych zawodach będzie można rozpocząć od 1 września 2015 r.

Dodatkowo, nowelizacja zmienia podstawę programową dla zawodów:

 1. Technik obsługi turystycznej (dotyczy uczniów, którzy rozpoczęli kształcenie w tym zawodzie od roku szkolnego 2013/2014)
  szkoły, które rozpoczęły kształcenie w tym zawodzie w roku szkolnym 2012/2013, kontynuują je  zgodnie z dotychczasową podstawą programową do zakończenia cyklu kształcenia.
 2. Wiertacz oraz Technik wiertnik
  szkoły, które rozpoczęły kształcenie w tych zawodach od roku szkolnego 2012/2013, kontynuują je  zgodnie z dotychczasową podstawą programową do zakończenia cyklu kształcenia.
 3. Ratownik medyczny oraz Dietetyk
  szkoły, które rozpoczęły kształcenie w tych zawodach w roku szkolnym 2012/2013, kontynuują je  zgodnie z dotychczasową podstawą programową do zakończenia cyklu kształcenia.
 4. Technik pojazdów samochodowych
  Szkoły policealne, które rozpoczęły kształcenie w tym zawodzie w roku szkolnym  2013/2014 i 2014/2015, kontynuują je zgodnie z dotychczasową podstawą programową do zakończenia cyklu kształcenia.

 

Anna Trochimiuk

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel