Jest wzór świadectwa potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie

Data publikacji: 20 kwietnia 2017 r.
Poleć znajomemu
Jest wzór świadectwa potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie

Już obowiązuje rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych. Dodano do niego, albo raczej przywrócono, wzór świadectwa potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Gdzie znajduje się nowy wzór

W rozporządzeniu MEN z 18 stycznia 2017 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych dodano w załączniku nr 2 w pkt 20 pozycję dotyczącą wzoru nr 78a:

  • 78a – OKE-II/115/2 – świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie wydawane po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Przepisy rozporządzenia zmienianego stosuje się do świadectw potwierdzających kwalifikację w zawodzie wydawanych po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, począwszy od 31 marca 2017 r.

Przepisy obowiązują od 19 kwietnia 2017 r.
  • Rozporządzenie ministra edukacji narodowej z 12 kwietnia 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz.U. z 2017 r. poz. 794).
Opracowanie: Monika Fidler 

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel