Już obowiązuje nowa procedura przyznawania dostępu do SIO

Monika Fidler

Monika Fidler

Data publikacji: 25 lipca 2017 r.
Poleć znajomemu
Już obowiązuje nowa procedura przyznawania dostępu do SIO

Od 24 lipca 2017 r. obowiązuje nowa procedura przyznawania danych dostępowych do bazy danych systemu informacji oświatowej (SIO). Określa ona szczegółowo zakres danych zawartych we wniosku o przyznanie dostępu i sposób potwierdzania tożsamości osoby, której wniosek dotyczy. 

Jak złożyć wniosek

Wniosek składa się za pomocą aplikacji internetowej SIO. Na adres poczty elektronicznej osoby, której mają być przyznane dane dostępowe, będzie przesyłana automatycznie wygenerowana przez system teleinformatyczny informacja o wpływie wniosku. Organ przyznający dane dostępowe rozpatruje wniosek w terminie 5 dni roboczych od dnia wysłania informacji.

Wnioski o udzielenie upoważnienia do dostępu do bazy SIO złożone i nierozpatrzone przed dniem wejścia w życie rozporządzenia pozostawia się bez rozpatrzenia. Rozporządzenie weszło w życie 24 lipca 2017 r.
  • Rozporządzenie ministra edukacji narodowej z 14 lipca 2017 r. w sprawie procedury przyznawania danych dostępowych do bazy danych systemu informacji oświatowej (Dz.U. poz. 1399).
Monika Fidler

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel