Kształcenie w zawodach wzbogacone o nowe kierunki

Monika Fidler

Monika Fidler

Data publikacji: 10 sierpnia 2015 r.
Poleć znajomemu
Kształcenie w zawodach wzbogacone o nowe kierunki

Technik przemysłu mody, technik lotniskowych służb specjalnych i przetwórca ryb to nowe kierunki w kształceniu zawodowym wprowadzone rozporządzeniem w sprawie nowej podstawy programowej kształcenia w zawodach. Wprowadzenie podstawy programowej dla nowych zawodów zacznie obowiązywać od nowego roku szkolnego 2015/2016 r.

Konieczność wprowadzenia zmian wynika ze zmian w klasyfikacji zawodów

W rozporządzeniu MEN z 10 lipca 2015 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach dokonano następujących zmian:

 1. wprowadzono podstawy programowe dla nowych zawodów:
  • technik przemysłu mody,
  • technik lotniskowych służb operacyjnych,
  • przetwórca ryb,
 2. wykreślono postanowienia dotyczące podstawy programowej kształcenia w zawodzie technik technologii odzieży - szkoły, które w latach ubiegłych rozpoczęły kształcenie w tym zawodzie, kontynuują naukę,

 1. zmieniono postanowienia dotyczące opisu kształcenia w zawodach Krawiec oraz technik technologii żywności,
 2. uporządkowano postanowienia dotyczące kształcenia w zawodzie technik agrobiznesu.
W związku z wejściem rozporządzenia w życie 1 września 2015 r. od nowego roku szkolnego będzie istniała możliwość nauki nowych zawodów.
 • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 10 lipca 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach (Dz.U. poz. 1123).
Monika Fidler

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel