Niebawem w życie wejdą zmiany w zakresie zawodów szkolnictwa artystycznego. Pojawi się m.in. nowa specjalność „projektowanie użytkowe”, ale to nie wszystko. Sprawdź, jakie nowości przewidziano w zakresie tych zawodów.
W rozporządzeniu przewidziano nową specjalność „projektowanie użytkowe” (zamiast dotychczasowej „aranżacji przestrzeni” i „form użytkowych-wzornictwo”). W ramach tej specjalności wskazano następujące specjalizacje:
W ramach specjalności „formy rzeźbiarskie” usunięto specjalizację „kamieniarstwo artystyczne i sztukatorstwo”. Obecnie więc w ramach tej specjalności funkcjonują następujące specjalizacje:
Z kolei w zakresie specjalności „techniki scenograficzne” specjalizacja „stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku” została zastąpiona „projektowaniem kostiumu scenicznego”. W związku z tym w ramach tej specjalności wyróżnia się aktualnie:
Poza tym w rozporządzeniu przewidziano zmiany w niektórych specjalizacjach:
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń