Praca w świetlicy MOPS a zasiłek na zagospodarowanie

Patryk Kuzior
Data publikacji: 31 lipca 2012 r.
Poleć znajomemu
Dokument archiwalny
Pytanie: Nauczycielka do 26 lipca 2010 r. pracowała w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Placówce Opiekuńczo-Wychowawcze Wsparcia Dziennego - Świetlicy, jako młodszy wychowawcza i kierownik świetlicy oraz studiowała. W dniu 26 lipca 2010 r. uzyskała tytuł licencjata i kontynuowała zatrudnienie w MOPS. Od 1 września 2011 r. podjęła pracę w szkole i w lipcu 2012 r. uzyskała stopień nauczyciela kontraktowego. Czy ma prawo do zasiłku na zagospodarowanie?

Warunkiem uzyskania zasiłku na zagospodarowanie jest uzyskanie stopnia nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od dnia podjęcia pierwszej pracy w życiu w szkole. Wyjątek od tej zasady ustawodawca wprowadził dla osób, które przed podjęciem pracy w szkole pracowały poza szkolnictwem, ale pracę taką wykonywały równolegle z kształceniem na studiach wyższych lub w zakładzie kształcenia nauczycieli. Sprawdź, czy kontynuowanie pracy w MOPS po studiach pozbawi nauczycielkę prawa do zasiłku na zagospodarowanie!

Pozostało jeszcze 74% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu Oświatowego a wraz z nim:
Aktualne informacje o zmianach w przepisach
Największa baza narzędzi dla szkół
Baza 7000 porad prawnych dla dyrektorów szkół oraz kadrowych w oświacie
Konkretne odpowiedzi ekspertów w poradni i na czacie

Możesz zrezygnować z odnawiania subskrypcji w dowolnym momencie

Jeśli posiadasz już konto

Zaloguj się:

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql