MEN: Warunek otrzymania dodatkowej subwencji na pomoce dydaktyczne

Monika Fidler

Monika Fidler

Data publikacji: 9 maja 2016 r.
Poleć znajomemu
MEN: Warunek otrzymania dodatkowej subwencji na pomoce dydaktyczne

Aby uzyskać dodatkową subwencję oświatową na pomoce dydaktyczne w celu podnoszenia jakości udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej i zajęć rewalidacyjnych, szkoły muszą przedstawić odpowiednie dokumenty. Taki komunikat wydało MEN, które przypomina, że jest to warunek formalny do pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

Dofinansowanie doposażenia szkół

MEN wydało komunikat w sprawie wniosków o zwiększenie kwot części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2016 z 0,4% rezerwy z tytułu dofinansowania doposażenia szkół podstawowych ogólnodostępnych w pomoce dydaktyczne w celu podnoszenia jakości udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz zajęć rewalidacyjnych (kryterium Vd).

Warunkiem formalnym do pozytywnego rozpatrzenia wniosku jest dostarczenie dokumentu potwierdzającego otrzymywanie przez jednostkę samorządu terytorialnego w 2016 r. ostatecznej kwoty podstawowej części wyrównawczej subwencji ogólnej.

Źródło:

  • Strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej (www.men.gov.pl).
Opracowanie: Monika Fidler

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel