Podpisano rozporządzenie w sprawie wynagrodzenia nauczycieli

Data publikacji: 21 lipca 2011 r.
Poleć znajomemu

18 lipca 2011 r. podpisano rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Rozporządzenie wejdzie w życie 1 września 2011 r.

18 lipca 2011 r. podpisano rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Rozporządzenie wejdzie w życie 1 września 2011 r.

Wzrost płacy zasadniczej nauczycieli od września 2011 r.

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej znajduje się rozporządzenie MEN zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagrodzenia za pracę w dniu wolnym od pracy - obowiązujące od 1 września 2011 r.

Minimalne stawki wynagrodzenia wzrosną o 7%

Minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego określone w załączniku do rozporządzenia są wyższe o 7% od kwot obowiązujących od 1 września 2010 r. Przedstawiony w rozporządzeniu wzrost płacy zasadniczej nauczycieli odpowiada zatem siedmioprocentowemu wzrostowi kwoty bazowej dla nauczycieli, określonej w przepisach ustawy budżetowej. Wysokości kwot zachowują dotychczasowe proporcje między wynagrodzeniem zasadniczym i wynagrodzeniem średnim nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego.

Szczegółowe informacje o wynagrodzeniu zasadniczym nauczycieli znajdują się w artykule „MEN: Wynagrodzenie nauczycieli wzrośnie - od 1 września 2011 r.”.

Źródło informacji:

Strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej (www.men.gov.pl).

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel