Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Materiały szkoleniowe

Znajdziesz tu prezentacje PowerPoint i pakiety materiałów szkoleniowych na rady pedagogiczne w szkole i przedszkolu, dzięki którym dyrektor lub lider WDN sprawnie przeprowadzą rady pedagogiczne na najważniejsze tematy wynikające ze zmian w prawie oświatowym.

Dodatek motywacyjny nie jest przyznawany przez dyrektora szkoły, ale przez organ prowadzący.

Szkolenie: Zadania dyrektora w zmieniającej się szkole

Główne zadania dyrektora szkoły na rok szkolny 2017/2018 to m.in. śledzić zmieniające się prawo oświatowe, przygotować organizację szkoły oraz informować nauczycieli, rodziców i uczniów o postępujących zmianach w szkole. Jednak to tych zmian trzeba się dobrze przygotować, a przede wszystkim znać obowiązujące przepisy. Przedstawiamy prezentację dotyczącą najważniejszych obowiązków dyrektora w obliczu reformy oświaty!

Szkolenie: Reforma oświaty 2017

Wszystko wskazuje na to, że wdrażanie zmian związanych z reformą oświaty rozpocznie się już 1 września 2017 r. I choć co chwila docierają do nas nowe informacje związane ze zmianami, to warto zapoznać się z tym, co zawierają projekty ustaw zmieniających strukturę szkolnictwa w Polsce. Przedstawiamy prezentację, która może się również przydać na szkolenie rady pedagogicznej, w której zawarte są najważniejsze informacje o reformie oświaty. Sprawdź, co i w jakiej formie się zmieni.

Zebranie rady pedagogicznej przed nowym rokiem szkolnym

Przed pierwszym dzwonkiem w nowym roku szkolnym konieczne jest przeprowadzenie zebrania rady pedagogicznej. Należy na nim przekazać nauczycielom wiele informacji, rozdzielić zadania, przypomnieć o obowiązkach, podjąć wiele decyzji, także w formie uchwał rady pedagogicznej. Jak prawidłowo przeprowadzić zebranie rady pedagogicznej – dowiesz się z przygotowanych specjalnie dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych materiałów szkoleniowych.

Koniec z godzinami karcianymi w roku szk. 2016/2017

Zmiany w prawie oświatowym dotknęły także czasu pracy nauczycieli. Od nowego roku szkolnego nie będą funkcjonowały tzw. godziny karciane. Prowadzone w ramach tych godzin zajęcia dodatkowe będą od tej pory realizowane w ramach zadań statutowych szkoły. Sprawdź, co warto wiedzieć w związku z nadchodzącymi zmianami.

Zmiany w Karcie Nauczyciela w roku szkolnym 2016/2017 - prezentacja na radę pedagogiczną

Początek roku szkolnego 2016/2017 to nie tylko zmiany w systemie oświaty, ale także w Karcie Nauczyciela. Najważniejszą z nich jest zniesienie tzw. godzin karcianych. Od tej pory zajęcia dodatkowe uwzględniające potrzeby i zainteresowania uczniów będą realizowane w ramach zadań statutowych szkoły. Poza tym zmiany obejmują również postępowanie dyscyplinarne i potwierdzanie przez nauczycieli niekaralności dyscyplinarnej. Sprawdź, czego spodziewać się w nadchodzącym roku szkolnym.

f965426df3bc938ea30078caa0e20d5fec14d7f3-large

Scenariusz przebiegu zebrania sierpniowej rady pedagogicznej

Punktem wyjścia do zaplanowania przebiegu zebrania rady pedagogicznej może być gotowy uniwersalny scenariusz. Warto zastanowić się, który punkt rozwinąć, co dodać i co jeszcze chcemy osiągnąć lub przekazać. Korzystanie z gotowego scenariusz pozwoli zaoszczędzić czas i uniknąć ryzyka, że pominiemy kluczowy element organizacyjnego spotkania.

Scenariusz zebrania rady pedagogicznej opracowującej wyniki nadzoru pedagogicznego

Sierpniowe zebranie rady pedagogicznej ma na celu m.in. ustalenie jak wykorzystać wyniki nadzoru pedagogicznego aby podnieść jakość pracy szkoły. Podpowiadamy jak to zrobić – publikujemy scenariusz zebrania, pod kątem opracowania wyników nadzoru.

zaleśny

Archiwalny E-szkolenie: Zmiany prawne od roku szkolnego 2017/2018

Reforma oświaty, która planowana jest od roku szkolnego 2017/2018, przewiduje m.in. zmiany ustroju szkolnego oraz modyfikacji w organizacji i funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych. Nastąpią również pewne przejściowe zmiany w Karcie Nauczyciela, w tym dotyczące zarówno dyrektorów, jak i samych nauczycieli. Ekspert Leszek Zaleśny analizuje zapowiadane zmiany i wskazuje rozwiązania. Skorzystaj ze szkolenia i dowiedz się, co czeka Twoją szkołę od kolejnego roku szkolnego.

urlop dla poratowania

Archiwalny E-szkolenie: Urlop dla poratowania zdrowia

Nauczyciel bez względu na to, czy jest zatrudniony w szkole feryjnej czy nieferyjnej, oraz bez względu na formę zatrudnienia (umowa o pracę czy akt mianowania) ma prawo do rekonwalescencji i przeprowadzenia zaleconego przez lekarza leczenia w ramach urlopu dla poratowania zdrowia. Podczas e-szkolenia dowiesz się, jak zinterpretować niejasne przepisy dotyczące tego urlopu.  

6d94beb0a257206b4706d794468eca75b96be22b-large

Sierpniowe zebranie rady pedagogicznej - jak je zaplanować i przygotować

Dzięki wskazówkom przedstawionym w tym materiale, tegoroczne sierpniowe zebranie rady pedagogicznej będzie skutecznym narzędziem do poprawy jakości pracy szkoły, a nie tylko kolejnym obowiązkiem do odhaczenia. Aby zebranie organizacyjne przebiegło sprawnie, dyrektor musi się do niego odpowiednio przygotować - najlepiej zaczynając od rzetelnego zaplanowania przebiegu spotkania. Podpowiadamy, co koniecznie trzeba omówić na zebraniu, które zmiany w prawie uwzględnić, a także jak nie dać się zaskoczyć w nowym roku szkolnym.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql