Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, problemy, wątpliwości związane z organizacją czy prowadzeniem przedszkola, a także porady związane z najnowszą reformą oświatową. Eksperci odpowiadają na pytania dotyczące statutów przedszkola, arkusza organizacyjnego, czy organizacji zajęć. Ponadto podpowiadamy, jak tworzyć oddziały przedszkolne, jak prowadzić dokumentację placówki, a także wiele innych niezbędnych porad dla dyrektora przedszkola publicznego i niepublicznego.

Przepisy oświatowe dla przedszkoli niepublicznych

Przepisy prawa oświatowego i inne akty prawne obowiązujące w przedszkolach niepublicznych

Osoby prowadzące oraz dyrektorzy przedszkoli niepublicznych często nie mają pewności, które przepisy prawa oświatowego muszą respektować w procesie zarządzania placówką. Nie wszystkie przepisy prawa oświatowego dotyczą przedszkoli niepublicznych, a zakres ich stosowania może być różny w zależności od tego czy przedszkole otrzymuje dotację po przeprowadzeniu otwartego konkursu ofert. Sprawdź, które regulacje obowiązują w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w kołach podstawowych prowadzonych przez podmioty inne niż gminy.

Składanie wniosków do rekrutacji uzupełniającej w przedszkolu

Pytanie: Czy po zakończonej rekrutacji do przedszkola i w związku z nie przyjęciem dzieci z poza terenu gminy, rodzice tych dzieci muszą składać ponownie wnioski do rekrutacji uzupełniającej?

Urządzenia sal zajęć oraz sanitariatów w oddziałach przedszkolnych – jakie przepisy

Pytanie: Proszę o podanie aktualnego rozporządzenia dotyczącego wymogów urządzenia sal zajęć oraz sanitariatów w oddziałach przedszkolnych?

Podpisy obojga rodziców na karcie zapisu do przedszkola – czy obowiązkowo

Pytanie: Czy na karcie zapisu do przedszkola powinien być podpis (zgoda) obojga rodziców?

Czy możliwe jest przyjęcie do przedszkola dziecka, które nie jest zameldowane w gminie

Pytanie: Publiczne przedszkole niesamorządowe prowadzi rekrutację. Kryteria przewidują, że rekrutacja jest prowadzona dla dzieci zamieszkałych na terenie gminy. Czy możliwe jest przyjęcie dziecka, które nie jest zameldowane w gminie, a rodzice w oświadczeniu podają zamieszkanie w gminie? Czy oświadczenie jest wystarczającym dokumentem, żeby wykazywać we wniosku o dotację w urzędzie, że dziecko jest mieszkańcem danej gminy?

Wynajem sali szkolnej dla świetlicy środowiskowej

Pytanie: Czy dyrektor szkoły podstawowej zobowiązany jest do wynajmu sali szkolnej w celu prowadzenia popołudniowych zajęć przez osobą zatrudnioną w świetlicy środowiskowej?

Roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu niepublicznym

Pytanie: Przedszkole niepubliczne w roku szkolnym 2019/20 po raz pierwszy będzie prowadziło roczne przygotowanie przedszkolne. O jakich terminach pamiętać?

„Uchylony” czy „skreślony” – jaki zapis jest zgodny z techniką legislacyjną

Pytanie: Kiedy w statucie należy używać sformułowania „uchylony” a kiedy „skreślony”

2-latek w przedszkolu – czy to możliwe

Pytanie: Czy do przedszkola może zostać przyjęte 2-letnie dziecko, jeśli ma odpowiedni stopień samodzielności w zakresie czynności samoobsługujących?

Poznaj zasady przyjęcia do szkoły dziecka z oddziału przedszkolnego - mieszkającego poza obwodem

Pytanie: Czy dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego spoza obwodu danej szkoły podlegają procesowi rekrutacji, czy też wystarczy zgłoszenie rodziców, jak w przypadku dziecka obwodowego?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty