Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy szkoły - inne zagadnienia

Prawidłowa organizacja pracy szkoły wiąże się ściśle ze znajomością aktualnych przepisów prawnych. Aby być na bieżąco z przepisami i nie pominąć żadnych nowości oświatowych, warto zapoznać się z poradami ekspertów, którzy odpowiadają na najtrudniejsze pytania Czytelników Portalu Oświatowego. W tej zakładce znajdziesz odpowiedzi na takie pytania, jak zorganizować pracę biblioteki czy stołówki szkolnej, co zrobić ze zniszczonymi podręcznikami z MEN, jak zorganizować pracę szkoły w dni wolne od nauki i wiele, wiele innych.

Uzasadnienie wypłaty dodatku motywacyjnego jako informacja przetworzona

Pytanie: Szkoła otrzymała wniosek o udostępnienie informacji publicznej w postaci informacji o wypłaconych dodatkach motywacyjnych w poprzednim roku kalendarzowym, w tym o uzasadnieniu ich wypłaty. Szkoła nie uzasadnia wypłaty dodatków motywacyjnych, ponieważ nie obliguje jej do tego regulamin wynagradzania. Czy należy udzielić informacji w postaci uzasadnień?

Kwalifikacyjne kursy zawodowe a kwarantanna nauczyciela

Pytanie: Nauczyciel jest nieobecny w związku z kwarantanną. Czy prowadzone przez niego zajęcia w ramach kwalifikacyjnego kursu zawodowego muszą być odrobione?

Jak długo dyrektor musi przebywać w szkole objętej zawieszeniem

Pytanie: Czy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół dyrektor musi przebywać w szkole?

Czy konto ePUAP jest obowiązkowe

Pytanie: Czy każda szkoła i placówka oświatowa musi posiadać konto ePUAP

Brak doradcy zawodowego? Sprawdź kto może prowadzić zajęcia doradztwa

Pytanie: Czy zajęcia z doradztwa zawodowego może prowadzić wyłącznie doradca zawodowy? Aktualnie jedyny nauczyciel z kwalifikacjami w tym zakresie jest długotrwale nieobecny.

Nauczyciel podwójnym wychowawcą? Sprawdź, czy to możliwe

Pytanie: Czy nauczyciel może być wychowawcą w jednej szkole w dwóch klasach?

Skreślenie z listy długotrwale nieobecnego ucznia

Pytanie: Pełnoletni uczeń uległ wypadkowi i przebywa na długotrwałym zwolnieniu. Z związku z tym nie będzie klasyfikowany. Jak długo szkoła powinna umieszczać taką osobę na liście uczniów.

Dwukrotne przedłużenie okresu nauki

Pytanie: Uczniowi w przeszłości przedłużono okres nauki o rok. Czy można ponownie dokonać rocznego przedłużenia?

Jak wskazać podstawę prawną w zarządzeniu dyrektora

Pytanie: Przygotowując zarządzenie, dyrektor chce powołać się na aktualną podstawę prawną. W jaki sposób należy to zredagować?

Świetlica nawet dla jednego ucznia

Pytanie: Czy szkoła ma obowiązek zapewnić dostęp do świetlicy w przypadku, gdy chęć korzystania z niej zgłasza niewielka liczba uczniów (np. 2-3)?

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel