Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy szkoły - inne zagadnienia

Prawidłowa organizacja pracy szkoły wiąże się ściśle ze znajomością aktualnych przepisów prawnych. Aby być na bieżąco z przepisami i nie pominąć żadnych nowości oświatowych, warto zapoznać się z poradami ekspertów, którzy odpowiadają na najtrudniejsze pytania Czytelników Portalu Oświatowego. W tej zakładce znajdziesz odpowiedzi na takie pytania, jak zorganizować pracę biblioteki czy stołówki szkolnej, co zrobić ze zniszczonymi podręcznikami z MEN, jak zorganizować pracę szkoły w dni wolne od nauki i wiele, wiele innych.

Wymogi WCAG 2.1 na stronie WWW szkoły

Pytanie: Czy strona internetowa szkoły musi być dostosowana do wymogów WCAG 2.1?

Dzień wolny od zajęć – także zdalnych

Pytanie: Szkoła ustanowiła 12 czerwca dniem wolnym od zajęć. Nadal jednak trwa okres zawieszenia funkcjonowania jednostek oświaty. Czy wobec tego zajęcia zdalne w dniu 12 czerwca we wskazanej szkole powinny się odbyć?

Użyczenie sprzętu szkolnego uczniowi

Pytanie: Czy szkoła może pożyczyć lub pożyczać sprzęt szkolny uczniom?

Czy od 18 maja znów można wynajmować hale szkolne

Pytanie: Czy w związku z otwieraniem hal i sal sportowych od 18 maja 2020 r. szkoła może wynająć salę gimnastyczną klubowi sportowemu?

Praktyki studenckie w czasie zawieszenia zajęć

Pytanie: W maju w szkole miały rozpocząć się praktyki studentów. Odbycie praktyk jest niezbędne do zakończenia studiów. Czy jest to możliwe w trybie zdalnym?

Dzień wolny od zajęć a zdalne nauczanie

Pytanie: Dyrektor szkoły ustalił dzień wolny od zajęć na 30 kwietnia 2020 r. Czy w obecnej sytuacji dzień ten powinien być dniem wolnym od nauki zdalnej?

Uzasadnienie wypłaty dodatku motywacyjnego jako informacja przetworzona

Pytanie: Szkoła otrzymała wniosek o udostępnienie informacji publicznej w postaci informacji o wypłaconych dodatkach motywacyjnych w poprzednim roku kalendarzowym, w tym o uzasadnieniu ich wypłaty. Szkoła nie uzasadnia wypłaty dodatków motywacyjnych, ponieważ nie obliguje jej do tego regulamin wynagradzania. Czy należy udzielić informacji w postaci uzasadnień?

Kwalifikacyjne kursy zawodowe a kwarantanna nauczyciela

Pytanie: Nauczyciel jest nieobecny w związku z kwarantanną. Czy prowadzone przez niego zajęcia w ramach kwalifikacyjnego kursu zawodowego muszą być odrobione?

Jak długo dyrektor musi przebywać w szkole objętej zawieszeniem

Pytanie: Czy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół dyrektor musi przebywać w szkole?

Czy konto ePUAP jest obowiązkowe

Pytanie: Czy każda szkoła i placówka oświatowa musi posiadać konto ePUAP

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel