Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy szkoły - inne zagadnienia

Prawidłowa organizacja pracy szkoły wiąże się ściśle ze znajomością aktualnych przepisów prawnych. Aby być na bieżąco z przepisami i nie pominąć żadnych nowości oświatowych, warto zapoznać się z poradami ekspertów, którzy odpowiadają na najtrudniejsze pytania Czytelników Portalu Oświatowego. W tej zakładce znajdziesz odpowiedzi na takie pytania, jak zorganizować pracę biblioteki czy stołówki szkolnej, co zrobić ze zniszczonymi podręcznikami z MEN, jak zorganizować pracę szkoły w dni wolne od nauki i wiele, wiele innych.

Grupa uczniów niepełnosprawnych – jak zorganizować zajęcia

Pytanie: Jak zorganizować zajęcia w grupie do 5 osób uczniom niepełnosprawnym. Czy grupa może składać się z uczniów z różnych klas??

Ograniczenie liczby uczniów na świetlicy z uwagi na zagrożenie COVID-19

Pytanie: Czy w nowym roku szkolnym 2020/2021 w związku z COVID-19, można ograniczyć (zgodnie z prawem) liczbę uczniów korzystających ze świetlicy, tj. czy można zapewnić opiekę świetlicową tylko uczniom rodziców pracujących, a reszcie odmówić?

Zajęcia zamiast uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego

Pytanie: Czy 1 września mogą odbywać się zwykłe lekcje zgodnie z planem zajęć? Dyrektor chce z uwagi na kwestie bezpieczeństwa zrezygnować z uroczystego otwarcia roku szkolnego i w dniu 1 września zorganizować normalne lekcje?

Czy można zmienić grupę językową na prośbę rodzica

Pytanie: Czy dyrektor na prośbę rodzica może zmienić uczniowi szkoły podstawowej dotychczas nauczany język obcy na inny poprzez zmianę grupy w tej samej klasie. W jaki sposób i na jakiej podstawie należy to przeprowadzić?

Udostępnienie protokołu rady pedagogicznej

Pytanie: Do szkoły wpłynęło żądanie o udzielenie informacji publicznej w postaci protokołów rady pedagogicznej z określonych miesięcy? Czy należy udostępnić protokoły w oryginalnym brzmieniu czy też dokonać ich anonimizacji?

Nierozstrzygnięty konkurs – czy musi być unieważniony

Pytanie: Podczas konkursu na stanowisko dyrektora szkoły nie wyłoniono kandydata, Czy to oznacza, że konkurs należy unieważnić?

Kiedy nie można używać wyrazu „specjalna”

Pytanie: Czy prawdą jest, że w przypadku szkół i placówek oświatowych należy pomijać wyraz „specjalna”/”specjalny”?

Wymogi WCAG 2.1 na stronie WWW szkoły

Pytanie: Czy strona internetowa szkoły musi być dostosowana do wymogów WCAG 2.1?

Dzień wolny od zajęć – także zdalnych

Pytanie: Szkoła ustanowiła 12 czerwca dniem wolnym od zajęć. Nadal jednak trwa okres zawieszenia funkcjonowania jednostek oświaty. Czy wobec tego zajęcia zdalne w dniu 12 czerwca we wskazanej szkole powinny się odbyć?

Użyczenie sprzętu szkolnego uczniowi

Pytanie: Czy szkoła może pożyczyć lub pożyczać sprzęt szkolny uczniom?

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel