Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, problemy, wątpliwości związane z organizacją czy prowadzeniem przedszkola, a także porady związane z najnowszą reformą oświatową. Eksperci odpowiadają na pytania dotyczące statutów przedszkola, arkusza organizacyjnego, czy organizacji zajęć. Ponadto podpowiadamy, jak tworzyć oddziały przedszkolne, jak prowadzić dokumentację placówki, a także wiele innych niezbędnych porad dla dyrektora przedszkola publicznego i niepublicznego.

Jak długo dyrektor musi przebywać w szkole objętej zawieszeniem

Pytanie: Czy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół dyrektor musi przebywać w szkole?

Czy konto ePUAP jest obowiązkowe

Pytanie: Czy każda szkoła i placówka oświatowa musi posiadać konto ePUAP

Nieosiągnięcie dojrzałości szkolnej a odroczenie obowiązku szkolnego

Pytanie: Sześciolatek nie osiągnął dojrzałości szkolnej (na podstawie obserwacji i diagnozy przeprowadzonej przez nauczyciela) . Czy na tej podstawie może pozostać kolejny rok w grupie sześciolatków?

Przyjęcie 2,5 latka do przedszkola w czasie roku szkolnego

Pytanie: Czy można przyjąć 2,5-letnie dziecko do przedszkola w trakcie roku szkolnego?

Jak przedłużyć czas pracy oddziału przedszkolnego

Pytanie: W szkole podstawowej przez 5 godzin dziennie funkcjonuje oddział przedszkolny. Czy na wniosek rodziców dyrektor szkoły może zwiększyć liczbę godzin pracy tego oddziału do 8 godzin dziennie?

Samotnie wychowujący dziecko – jak to rozumieć w kontekście rekrutacji

Pytanie: Matka dziecka biorącego udział w rekrutacji do przedszkola jest rozwiedziona z ojcem dziecka. Ojciec dziecka ma pełnię władzy rodzicielskiej, aktywnie bierze udział w wychowaniu dziecka. Czy w kontekście rekrutacji matka jest rodzicem samotnie wychowującym dziecko?

Czy nauczyciel może zrezygnować z członkostwa w komisji rekrutacyjnej

Pytanie: Czy nauczyciel przedszkola może nie wyrazić zgody bycia przewodniczącym Komisji Rekrutacyjnej?

Ramowy rozkład dnia w przedszkolu uchwalany na każdy rok szkolny

Pytanie: Czy rada pedagogiczna musi corocznie podejmować uchwałę dotyczącą szczegółowego ramowego rozkładu dnia dla każdej grupy w przedszkolu?

Sprzedaż nieruchomości na rzecz organu prowadzącego przedszkole niepubliczne – czy konieczny przetarg

Pytanie: Czy sprzedaż nieruchomości przez jednostkę samorządu terytorialnego na rzecz organu prowadzącego przedszkole niepubliczne wymaga przeprowadzenia przetargu

Rozbudowa przedszkola a rekrutacja

Pytanie: Przedszkole w okresie wakacyjnym zostanie rozbudowane. Czy w rekrutacji do przedszkola można utworzyć listę rezerwową wniosków i przyjąć tych kandydatów po rozbudowie przedszkola. Czy też należy po rozbudowie dokonać ponownego naboru?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel