Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, problemy, wątpliwości związane z organizacją czy prowadzeniem przedszkola, a także porady związane z najnowszą reformą oświatową. Eksperci odpowiadają na pytania dotyczące statutów przedszkola, arkusza organizacyjnego, czy organizacji zajęć. Ponadto podpowiadamy, jak tworzyć oddziały przedszkolne, jak prowadzić dokumentację placówki, a także wiele innych niezbędnych porad dla dyrektora przedszkola publicznego i niepublicznego.

Czy w przedszkolu może działać klub wolontariatu

Pytanie: Jak zorganizować przedszkolny klub wolontariatu?

Dyżur wakacyjny – czy przyjąć dziecko zgłoszone po terminie

Pytanie: Czy dyrektor może odmówić przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny, jeśli rodzic zgłosił się po wyznaczonym terminie?

Zmiana siedziby przedszkola – obowiązki gminy i dyrektora

Pytanie: Jakie procedury należy zastosować, aby móc zmienić od 1 września 2023 r. siedzibę przedszkola publicznego prowadzonego przez gminę. Zmiana dotyczy przeniesienia do nowo wybudowanego budynku w sąsiedniej miejscowości. Jakie obowiązki spoczywają na organie prowadzącym, a jakie na dyrektorze przedszkola?

Korzystanie z placu zabaw przez dzieci spoza przedszkola – zapisy w regulaminie

Pytanie: Czy dyrektor przedszkola może w regulaminie placu zabaw umieścić informacje, że ze względów bezpieczeństwa korzystanie z placu przez dzieci niebędące wychowankami przedszkola i ich opiekunów, jest możliwe po godzinach pracy przedszkola?

Utworzenie grupy terapeutycznej w przedszkolu niepublicznym – jak zgłosić zmiany

Pytanie: Od września 2023 w przedszkolu niepublicznym chcemy otworzyć grupę terapeutyczną dla dzieci ze spektrum autyzmu. Czy wystarczy tylko zapis w statucie? Czy trzeba zmieniać wpis do rejestru palcówek? Czy jest podstawa prawna odnośnie zakładania grup terapeutycznych w przedszkolu?

Klub malucha w zespole szkół – czy możliwe

Pytanie: Czy jest możliwe, aby w skład zespołu szkół (szkoła podstawowa i przedszkole) wszedł klub malucha?

Czy w czasie dyżuru wakacyjnego trzeba zapewnić dodatkową opiekę dla dziecka z orzeczeniem

Czy w czasie dyżuru wakacyjnego trzeba zapewnić dodatkową opiekę dla dziecka z orzeczeniem

Nie ma więc podstaw do tego, aby w okresie tzw. dyżuru wakacyjnego dziecko było pozbawione wsparcia, o którym mowa w przepisach prawa oświatowego. Przedszkole powinno stosować się do przepisów rozporządzenia w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym przez cały rok.

Kiedy rozpoczynają pracę przedszkola, jeśli 1 września to weekend

Pytanie: Rok szkolny 2023/2024 rozpoczyna się 4 września. A którego września rozpoczyna się praca przedszkoli?

Brak opłat za przedszkole a odmowa przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny

Pytanie: Czy można odmówić przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny do przedszkola miejskiego w przypadku, gdy rodzice mają kilkumiesięczne zaległości w opłatach?

Przedszkole publiczne niesamorządowe – ile dzieci w grupie

Pytanie: Czy w przedszkolu publicznym niesamorządowym może być w grupie więcej niż 25 dzieci? Czy może być taki zapis w statucie?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty