Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, problemy, wątpliwości związane z organizacją czy prowadzeniem przedszkola, a także porady związane z najnowszą reformą oświatową. Eksperci odpowiadają na pytania dotyczące statutów przedszkola, arkusza organizacyjnego, czy organizacji zajęć. Ponadto podpowiadamy, jak tworzyć oddziały przedszkolne, jak prowadzić dokumentację placówki, a także wiele innych niezbędnych porad dla dyrektora przedszkola publicznego i niepublicznego.

Działalność gospodarcza małżonka dyrektora

Pytanie: Czy dyrektor może pełnić funkcję kierowniczą, jeśli jego małżonek prowadzi działalności gospodarczej?

W jaki sposób rada pedagogiczna opiniuje pracę dyrektora

Pytanie: W jaki sposób rada pedagogiczna wyraża opinię o pracy dyrektora szkoły?

Dwie rady rodziców w przedszkolu – czy to możliwe

Pytanie: Czy w przedszkolu publicznym z filią rodzice mogą powołać dwie rady rodziców?

Ile regulaminów rady pedagogicznej w zespole

Pytanie: Czy w zespole szkół może istnieć jeden regulamin rady pedagogicznej?

Pomoc nauczyciela na radzie pedagogicznej – czy to możliwe

Pytanie: Czy pomoc nauczyciela wchodzi w skład rady pedagogicznej?

Przerwa w pracy przedszkola niepublicznego

Pytanie: Czy dyrektor przedszkola niepublicznego ma możliwość przez tydzień ferii zamknąć placówkę ze względu na szkolenie kadry?

Czy dyrektor może zdyscyplinować radę rodziców

Pytanie: Rada Rodziców nie przeprowadziła wyborów w nowym roku szkolnym. Zostali wybrani przedstawiciele klas na zebraniach z wychowawcami, ale nie zostało zwołane zebranie Rady Rodziców. Rada nie opracowała swojego regulaminu działania. Jakie kroki powinien podjąć dyrektor szkoły?

Zespół szkół czy zespół szkolno-przedszkolny

Pytanie: Do 31 sierpnia 2019 r. zespół składający się z gimnazjum, szkoły podstawowej i przedszkola nosił nazwę zespołu szkół. Obecnie w skład zespołu wchodzi wyłącznie szkoła podstawowa i przedszkola. Czy w związku z tym należy zmienić nazwę zespołu na „zespół szkolno-przedszkolny”?

Czy można zwiększyć oddział przedszkolny do 26 dzieci

Pytanie: Jestem dyrektorem szkoły podstawowej z oddziałem przedszkolnym i punktem przedszkolnym. W oddziale przedszkolnym aktualnie znajduje się 25 dzieci. Już po zakończeniu rekrutacji do oddziału przedszkolnego zgłosił się jeszcze jeden uczeń 6-latek z mojego obwodu szkoły. Przyjęcie tego ucznia oznacza zwiększenie liczby uczniów oddziału przedszkolnego w mojej szkole do 26. Czy dopuszczalne jest prowadzenie zajęć w grupie 26-osobowej?

d831a13b71eabd0ba54ffcb33f9678a1d033583e-xlarge(1)

Innowacja pedagogiczna w roku szkolnym 2019/2020 – jakie rozwiązania przyjąć

Jak wiadomo, od 1 września 2017 r. szkoły nie mają obowiązku zgłaszania do kuratora oświaty innowacji pedagogicznych. Co więcej, obecnie przepisy nie określają, czy i jaką procedurę powinna przyjąć szkoła w sprawie wprowadzania innowacji. Jakie zatem rozwiązania przyjąć w zakresie wprowadzania innowacji, aby wdrożyć ją sprawnie a jednocześnie efektywnie?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel