Będą nowe świadectwa dla uczniów klas VI

Data publikacji: 8 maja 2017 r.
Poleć znajomemu
Będą nowe świadectwa dla uczniów klas VI

Uczniowie tegorocznych klas VI otrzymają świadectwo promocyjne do klasy VII, a nie świadectwo ukończenia szkoły podstawowej – tak przewiduje projekt nowelizacji rozporządzeniaw sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych. Sprawdzamy, co jeszcze przewiduje nowelizacja.

Kilka zmian we wzorach świadectwa – jeszcze w tym roku szkolnym

W załączniku nr 2 do ww. rozporządzenia opisane jest przeznaczenie świadectwa promocyjnego w odniesieniu do uczniów klasy:

  • I-III (wzory nr: 1, 2, 2a),
  • IV i V szkoły podstawowej (wzory nr: 3a, 4a, 5, 6, 6a).

W projekcie dostosowuje się również opis przeznaczenia ww. wzorów druków, obejmując nimi także uczniów klasy VI, którzy w roku szkolnym 2016/2017 otrzymają świadectwa promocyjne według wzorów nr 3a, 4a, 5, 6 i 6a.

W celu zapewnienia wydania świadectw promocyjnych uczniom klas VI szkoły podstawowej na koniec zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2016/2017, planowane wejście w życie rozporządzenia to dzień następujący po dniu ogłoszenia.

Źródło:

  • Projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (projekt z 25 kwietnia 2017 r.).
Opracowanie: Monika Fidler

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel