Dyrektor szkoły będzie musiał być bardzo dobry

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 20 sierpnia 2018 r.
Poleć znajomemu
Dyrektor szkoły będzie musiał być bardzo dobry

Resort edukacji planuje dostosować przepisy dotyczące wymagań wobec osób kandydujących na stanowisko dyrektora placówki oświatowej do nowej skali oceny pracy nauczycieli.

Obecnie – wystarczy ocena dobra

W aktualnym stanie prawnym, aby ubiegać się o stanowisko dyrektora szkoły lub przedszkola trzeba legitymować się m.in. co najmniej dobrą oceną pracy uzyskaną w ciągu 5 lat przed przystąpieniem do konkursu.

Wkrótce potrzebna będzie ocena co najmniej bardzo dobra

Od 1 września 2018 r. skala ocen pracy nauczycieli będzie czterostopniowa – do dotychczasowych ocen (wyróżniająca, dobra, negatywna) dodanie zostanie ocena bardzo dobra. W związku z tym, Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje w ostatnim kwartale roku zmienić przepisy rozporządzenia, które określaja wymagania wobec osób zajmujących stanowisko dyrektora oraz inne stanowiska kierownicze w publicznych szkołach i placówkach. Kandydat do pełnienia tych funkcji będzie musiał legitymować się co najmniej oceną bardzo dobrą.

Źródło:

  • Wykaz prac legislacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej  z 19 lipca 2018 r.
Anna Trochimiuk

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel