Dwumiesięczna nieobecność ucznia klasy I SP w związku z wyjazdem za granicę

Bożena Winczewska

Bożena Winczewska

Data publikacji: 19 kwietnia 2012 r.
Poleć znajomemu
Dokument archiwalny
Pytanie: Uczeń klasy I szkoły podstawowej wyjeżdża wraz z rodzicami za granicę na dwa miesiące (maj - czerwiec), gdzie nie będzie uczęszczać do szkoły. Jak w takim przypadku prowadzić dokumentację ucznia - wpisy w dzienniku, arkusz ocen? Jak dokonać promocji do klasy programowo wyższej?
Szkoła prowadzi dla każdego oddziału dziennik lekcyjny, w którym dokumentuje się przebieg nauczania w danym roku szkolnym. W dzienniku lekcyjnym odnotowuje się obecność uczniów na poszczególnych zajęciach edukacyjnych oraz wpisuje się tematy przeprowadzonych zajęć edukacyjnych, oceny uzyskane przez uczniów z poszczególnych zajęć edukacyjnych, oraz oceny zachowania. W dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej prowadzonej przez szkołę powinny być dokonywane zapisy zgodne ze stanem faktycznym. Sprawdź, jakich dokonać wpisów w dzienniku lekcyjnym i arkuszu ocen ucznia, który jest nieobecny w szkole przez ostatnie dwa miesiące roku szkolnego!

Pozostało jeszcze 83 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu Oświatowego a wraz z nim:
Aktualne informacje o zmianach w prawie (24h/dobę)
Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h )
E-szkolenia, webinaria na żywo i bazę ponad 700 narzędzi

Sprawdź, co oferuje Portal Oświatowy »
Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz już konto - zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel