Nauczycielom, którzy otrzymali cofnięcie skierowania do nauczania religii, przysługuje specjalna odprawa. Jednak nie każdy nauczyciel religii taką odprawę otrzyma. Istotna jest tu bowiem forma zatrudnienia nauczyciela. Odprawy nie gwarantuje także skierowanie do nauczania religii w innej szkole. Odprawa przysługuje także nauczycielom religii, z którymi zostanie rozwiązany stosunek pracy w ruchu kadrowym. W Portalu Oświatowym sprawdzamy, w jakim przypadkach przysługuje odprawa dla nauczycieli religii, a także kiedy ją wypłacić i w jakiej wysokości. Przedstawiamy także inne przypadki, w których nauczyciel religii otrzyma odprawę.
Specjalna odprawa dla nauczyciela religii - zarówno dla księdza jak i katechety
Zgodnie z art. 28 ust. 2a Karty Nauczyciela nauczyciel religii otrzyma specjalną jednorazową odprawę, jeżeli spełni następujące warunki:
Rozwiązanie stosunku pracy z nauczycielem w trybie art. 23 ust. 1 pkt 6 Karty Nauczyciela następuje z końcem miesiąca, w którym nastąpiło cofnięcie skierowania do nauczania religii.
Odprawa przysługuje zarówno duchownemu jak i katechecie świeckiemu.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Sprawdź, na jakiej podstawie prawnej należy rozwiązać umowę z nauczycielem religii zatrudnionym na czas określony, czas nieokreślony i na podstawie mianowania w przypadku cofnięcia skierowania.
Cofnięcie skierowania dla nauczyciela religii oznacza, że nie może on dalej prowadzić zajęć z tego przedmiotu. Dotyczy to również szkół i przedszkoli niepublicznych. Jesteś dyrektorem takiej szkoły lub przedszkola? Sprawdź, jak zareagować w przypadku cofnięcia skierowania dla nauczyciela religii.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.