Statut nowej szkoły, wchodzącej w skład zespołu szkół

Bożena Winczewska

Bożena Winczewska

Data publikacji: 19 kwietnia 2012 r.
Poleć znajomemu
Dokument archiwalny
Pytanie: Zamierzam utworzyć nową szkołę, która ma wejść w skład zespołu szkół. Czy mam utworzyć nowy statut dla powstającej szkoły, czy ująć zapisy dotyczące powstającej szkoły w statucie zespołu szkół?
Nowej szkoły publicznej nie zakłada dyrektor szkoły, lecz właściwa jednostka samorządu terytorialnego, której zadaniem jest prowadzenie szkoły danego typu (art. 5 UoSO). Zakładana jest ona w trybie art. 58 UoSO. Organ, który zakłada szkołę podpisuje akt założycielski oraz nadaje jej pierwszy statut. Przeczytaj o zasadach jakie obowiązują, gdy statut placówki włączonej do zespołu szkół ma sprzeczne postanowienia ze statutem zespołu szkół.  

Pozostało jeszcze 71 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu Oświatowego a wraz z nim:
Aktualne informacje o zmianach w prawie (24h/dobę)
Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h )
E-szkolenia, webinaria na żywo i bazę ponad 700 narzędzi

Sprawdź, co oferuje Portal Oświatowy »
Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz już konto - zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel