Strona internetowa szkoły, przedszkola, poradni lub innej placówki oświatowej jest jednym z najbardziej skutecznych narzędzi usprawniających komunikację i angażujących rodziców i uczniów. Promuje mocne strony placówki, buduje solidną, opartą na zaufaniu reputację wśród społeczności. Jaką stronę wybrać? Jak powinna wyglądać i co zawierać nowoczesna, bezpieczna i funkcjonalna strona www placówki oświatowej?
Edukacja finansowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym jest wciąż mało popularna – wynika z badania świadomości Polaków na temat potrzeby edukacji finansowej dzieci. Dlatego Narodowy Bank Polski rozwija działalność edukacyjną, by poszerzać wiedzę ekonomiczną dzieci, młodzieży i ich rodzin.
Program edukacji ekologicznej to szczególna forma zajęć, szczególnie w szkole podstawowej. Tu nie ma miejsca na nudę, na suche omawianie zasad ochrony środowiska i pokazywanie ponurych statystyk. To lekcje, na których dziecko powinno nauczyć się, jak dokonywać świadomych wyborów w codziennym życiu.
Związek Nauczycielstwa Polskiego negatywnie zaopiniował projekt nowelizacji Prawa oświatowego i innych ustaw rozszerzający kompetencje kuratora oświaty. W ocenie związku proponowane zmiany naruszają zakres ustrojowego podziału kompetencji organów prowadzących szkoły i wykraczają zdecydowanie poza kompetencje organu nadzoru pedagogicznego.
Zwykle lipiec to okres planowania zmian w prawie oświatowym. Nie inaczej jest w tym roku. Możemy spodziewać się poważnej zmiany w ustawie - Prawo oświatowe. Więcej na ten temat w wideo.
Podczas Obywatelskiego Kongresu Edukacyjnego przygotowano list otwarty, w którym zaapelowano do premiera i prezydenta o wstrzymanie prac nad nowelizacją ustawy – Prawo oświatowe. Chodzi o zmiany poszerzające uprawnienia kuratorów oświaty.
Dowiedz się, co nowego wydarzyło się w świecie oświaty w lipcu 2021 r.
Wiele wskazuje na to, że koronawirus nie pozwoli nam jeszcze wrócić do szkolnej normalności. Są tacy, którzy uważają, że zmienił ją już nieodwracalnie. Mówi się, że wymusił postęp technologiczny, a nauczyciele i uczniowie zyskali kompetencje, których nigdy wcześniej nie potrzebowali. W przyszłości mogą je wykorzystywać. Sprzyja temu powszechna cyfryzacja, pomaga rozwój technologiczny i kolejne pokolenia, które chcą uczyć się nowocześnie nie stroniąc od nowych technologii. Tego nie da się już powstrzymać.
Już 23-25 sierpnia zapraszamy na kolejną edycję bezpłatnej Konferencji Online dla Pracowników Oświaty organizowaną przez Portal Oświatowy. Jak co roku, razem z Ekspertami Portalu Oświatowego, mogą się Państwo przygotować na nadchodzący rok szkolny 2021/2022.
Resort edukacji i nauki przedstawił komunikat o zakończeniu prac nad nowelizacją Karty Nauczyciela. Nadal jednak nie ma projektu ustawy zmieniającej i wiadome stało się, że nie pojawi się on w tym roku szkolnym.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty