Dzień wyborów do władz samorządów uczniowskich

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 30 września 2014 r.
Poleć znajomemu

30 września 2014 odbywa się V finał akcji „Samorządy mają głos” - jednego dnia wyborów do władz samorządów uczniowskich. W akcji bierze udział prawie 900 szkół z całej Polski, które zdecydowały się zorganizować demokratyczne wybory przedstawicieli uczniów. Wspólny dzień wyborów ma na celu promocję angażowania uczniów w życie szkoły.

Głównym celem akcji „Samorządy mają głos” jest zwiększenie roli samorządów uczniowskich w polskich szkołach, uczynienie z władz samorządu rzeczywistej reprezentacji uczniów i zyskanie przez nich realnego wpływu na obraz szkolnej rzeczywistości. W szkołach uczestniczących w akcji przed wyborami prowadzone były przedwyborcze debaty kandydatów, barwne kampanie i akcje profrekwencyjne, można było poznać programy wyborcze startujących w wyborach komitetów. Dzięki akcji wybory w szkołach są bardziej merytoryczne, uczniowie poznają kandydatów i ich programy, a sami kandydaci muszą być rzetelnie przygotowani. Liczymy na to, że ukształtowanie dobrego podejścia do szkolnej demokracji przełoży się na postawy młodych w dorosłym życiu - mówi Marek Konieczny, koordynator akcji.

Informacje o akcji i wszystkich uczestniczących w niej szkołach - zdjęcia i relacje z organizowanych wydarzeń oraz wciąż aktualizowane dane o frekwencji - znajdą Państwo na platformie akcji: www.wybory.ceo.org.pl.
Zachęcam do zapoznania się z artykułem: ”Samorząd uczniowski - kompetencje i zasady funkcjonowania”.

Źródło:

  • informacja prasowa Centrum Edukacji Obywatelskiej

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel