"Innowacje społeczne w Edukacji" - bezpłatne seminarium

Data publikacji: 22 maja 2014 r.
Poleć znajomemu

Do 30 maja przedstawiciele kuratoriów oświaty, ośrodków doskonalenia nauczycieli i poradni psychologiczno - pedagogicznych mogą zgłosić chęć udziału w bezpłatnym seminarium, które odbędzie się 17 czerwca 2014 r. w Warszawie.

Spotkanie  organizuje Krajowa Instytucja Wspomagająca - Centrum Projektów Europejskich we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, a jego głównym celem jest zaprezentowanie wypracowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki innowacyjnych sposobów rozwiązywania aktualnych problemów społecznych oraz próba odpowiedzi na pytania takie, jak m.in.:

 • Jak nauczanie przedsiębiorczości wpływa na rozwój ucznia/studenta? (prezentacja sposobów kształtowania postaw niezbędnych na współczesnym rynku pracy)

 • Jak wspierać w edukacji młodzież z problemami? (omówienie modeli wsparcia społeczno-zawodowego)

 • W wydarzeniu, oprócz realizatorów projektów innowacyjnych i zaproszonych przez nich przedstawicieli instytucji, którzy testowali prezentowane rozwiązania w praktyce, wezmą udział także niezależni eksperci oraz reprezentanci instytucji rządowych.

  Seminarium odbędzie się 17 czerwca 2014 r. w Warszawie, w hotelu Golden Tulip (ul. Towarowa 2). Udział jest bezpłatny.  Zgłoszenia należy przesyłać do 30 maja 2014 r., wyłącznie pocztą elektroniczną, na adres: [email protected]  Liczba miejsc ograniczona. W przypadku dużej liczby chętnych będzie decydować kolejność zgłoszeń.
  W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z przedstawicielem Krajowej Instytucji Wspomagającej, panem Dariuszem Pietrzykiem - tel. 22 378 31 72, e-mail: [email protected] .

  Źródło:

 • strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej

 • Sprawdź inne nasze serwisy

  Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

  wiper-pixel