Kontynuacja nauki zdalnej i jeden termin ferii – nowe wytyczne dla oświaty

Data publikacji: 23 listopada 2020 r.
Poleć znajomemu
Kontynuacja nauki zdalnej i jeden termin ferii – nowe wytyczne dla oświaty

Do świąt Bożego Narodzenia kontynuowana będzie nauka zdalna dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. Natomiast ferie zimowe w całym kraju będą w jednym terminie, ale bez możliwości wyjazdów na zimowiska. Tak wyglądają najnowsze wytyczne dla szkół!

Nauka zdalna do 23 grudnia

Jak zapowiedział 21 listopada br. premier Rządu, od 28 listopada rozpocznie się etap odpowiedzialności i potrwa do 27 grudnia. W praktyce dla oświaty będzie wyglądało to tak, że od 30 listopada (aktualne wytyczne zakładają termin do 29 listopada) kontynuowana będzie nauka zdalna dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, i potrwa do 23 grudnia.

W rezultacie świąteczna przerwa rozpocznie się 23 grudnia, a zakończy 4 stycznia 2021 r.

Natomiast od 28 grudnia możliwy będzie etap stabilizacji – w zależności od sytuacji epidemicznej – stopniowy powrót do stref czerwonych, żółtych i zielonych. Jednak nie zmieni to sytuacji w edukacji, gdyż na początku stycznia odbędą się ferie zimowe w jednym terminie dla wszystkich.

Ferie zimowe 4-17 stycznia 

Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Dzieci i młodzież pozostaną jednak w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

Tabela: Etapy i terminy nowych zasad bezpieczeństwa dotyczących edukacji

 


Bezpiecznik
(obecnie)

Etap odpowiedzialności (28.11-27.12)

Etap stabilizacji (najwcześniej od 28.12)

Narodowa kwarantanna

w przypadku przekroczenia ost. progu bezpieczeństwa lub niewydolności służby zdrowia

 
 

Nowa czerwona (cała Polska)

Nowa żółta (część powiatów)

Nowa zielona (część powiatów)

 

19 tys. zachorowań (średnia z 7 dni)

9,4 tys. zachorowań (średnia z 7 dni)

3,8 tys. zachorowań (średnia z 7 dni)

 

EDUKACJA

zdalnie

zdalnie

klasy I-III stacjonarnie

nauczanie hybrydowe

nauczanie hybrydowe

zdalnie

 
Przepisy mają wejść w życie 28 listopada oraz 28 grudnia 2020 r.– w zależności, czy dotyczą etapu odpowiedzialności czy też etapu stabilizacji.
Źródło:
  • Projekty rozporządzeń Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (projekty z 20 listopada 2020 r.).

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel