Krystyna Szumilas, minister edukacji narodowej, podczas IV Kongresu Kobiet, w dniach 14-15 września wzięła udział w panelu zatytułowanym - Pięć projektów reformy edukacji.
„Nowoczesna szkoła, o jakiej marzymy, to szkoła, która przygotowuje nie tylko do rynku pracy, do dorosłego życia, ale także uczy budowania postaw. Nie przygotujemy młodego człowieka do życia, jeśli nie nauczymy go myślenia, zadawania pytań, wyciągania wniosków” - powiedziała podczas swego wystąpienia minister Krystyna Szumilas.
Minister edukacji podkreślała, że w szkołach została zmieniona podstawa programowa, tak by uczeń przede wszystkim potrafił wykorzystać zdobytą wiedzę. Szkoła zwraca uwagę na:
Tegoroczna, IV już edycja Kongresu Kobiet przebiegała pod hasłem „Aktywność, Przedsiębiorczość, Niezależność". Debaty prowadzone podczas Kongresu nawiązywały do szeroko pojętej samorealizacji kobiet - od działalności lokalnej, samorządowej, poprzez aktywność społeczną, polityczną i biznesową, a także ukazywały przedsiębiorczość i przebojowość kobiet z miast, miasteczek i wsi.
Kongres Kobiet powstał w 2009 r., jako ruch społeczny, aktywizujący kobiety w Polsce. W I Kongresie Kobiet uczestniczyło ponad 4. tys. osób z całego kraju, które dyskutowały o wkładzie kobiet w historię ostatniego 20-lecia w Polsce. Obecnie Kongres Kobiet zrzesza osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, przedstawicielki biznesu, polityki, świata nauki, sztuki, dziennikarstwa, związków zawodowych, związków pracodawców oraz wiele innych.
Źródło informacji:
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń