O reformach edukacji na Kongresie Kobiet

Agnieszka Stebelska

Data publikacji: 18 września 2012 r.
Poleć znajomemu

Krystyna Szumilas, minister edukacji narodowej, podczas IV Kongresu Kobiet, w dniach 14-15 września wzięła udział w panelu zatytułowanym - Pięć projektów reformy edukacji.

Krystyna Szumilas, minister edukacji narodowej, podczas IV Kongresu Kobiet, w dniach 14-15 września wzięła udział w panelu zatytułowanym - Pięć projektów reformy edukacji.

Nowa podstawa programowa, by uczeń wykorzystywał zdobytą wiedzę

„Nowoczesna szkoła, o jakiej marzymy, to szkoła, która przygotowuje nie tylko do rynku pracy, do dorosłego życia, ale także uczy budowania postaw. Nie przygotujemy młodego człowieka do życia, jeśli nie nauczymy go myślenia, zadawania pytań, wyciągania wniosków”  - powiedziała podczas swego wystąpienia minister Krystyna Szumilas.

Minister edukacji podkreślała, że w szkołach została zmieniona podstawa programowa, tak by uczeń przede wszystkim potrafił wykorzystać zdobytą wiedzę. Szkoła zwraca uwagę na:

  • sposób pracy z uczniem,
  • otwartość nauczycieli na indywidualne potrzeby każdego ucznia.
Jest to wspólna odpowiedzialność by patrzeć na pracę szkoły, by zmieniać ją razem, w szkołę jakiej chcemy dla swych dzieci - dodała Pani Minister.
IV edycja Kongresu Kobiet pod hasłem „Aktywność, Przedsiębiorczość, Niezależność"

Tegoroczna, IV już edycja Kongresu Kobiet przebiegała pod hasłem „Aktywność, Przedsiębiorczość, Niezależność". Debaty prowadzone podczas Kongresu nawiązywały do szeroko pojętej samorealizacji kobiet - od działalności lokalnej, samorządowej, poprzez aktywność społeczną, polityczną i biznesową, a także ukazywały  przedsiębiorczość i przebojowość kobiet z miast, miasteczek i wsi.

Kongres Kobiet powstał w 2009 r., jako ruch społeczny, aktywizujący kobiety w Polsce. W I Kongresie Kobiet uczestniczyło ponad 4. tys. osób z całego kraju, które dyskutowały o wkładzie kobiet w historię ostatniego 20-lecia w Polsce. Obecnie Kongres Kobiet zrzesza osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, przedstawicielki biznesu, polityki, świata nauki, sztuki, dziennikarstwa, związków zawodowych, związków pracodawców oraz wiele innych.

Źródło informacji:

  • strona internetowa MEN
Opracowanie: Agnieszka Stebelska

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel