Oświatowa "Solidarność" popiera protesty przeciwko zmianom w Karcie Nauczyciela

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 8 listopada 2013 r.
Poleć znajomemu

Małopolska sekcja oświaty związku zawodowego „Solidarność” pozytywnie przyjęła inicjatywę podjęcia działań protestacyjnych przez ZNP przeciwko zmianom w Karcie Nauczyciela oraz innych przepisach oświatowych. Możliwe, że związki te połączą siły i razem będą protestować.  Cel mają wspólny - „ratowanie polskiej oświaty”.

Zarówno ZNP, jak i sekcja oświaty „Solidarność” podkreślają, że na przedstawione przez resort edukacji zmiany w Karcie Nauczyciela nie wyrażały zgody.  Rozmowy trójstronne miały charakter nieformalny, zaś ministerstwo nie uwzględniło postulatów związków zawodowych opracowując projekt zmian w Karcie. Swój negatywny stosunek do przygotowanych zmian oba związki wyraziły już w fazie konsultacji projektu założeń do ustawy zmieniającej, jednakże ich uwagi nie zostały uwzględnione.

Prezydium sekcji oświaty regionu małopolskiego NSZZ „solidarność” pozytywnie przyjęła informację ZNP o przystąpieniu do akcji protestacyjnej. „Działając razem, czy też osobno, przyświeca nam jeden cel jakim jest ratowanie polskiej oświaty przed nieudolnymi i szkodliwymi „reformami”, które uderzają w jakość kształcenia i status zawodu nauczyciela.”
O planowanej akcji protestacyjnej informowaliśmy w artykule: „ZNP grozi akcją protestacyjną”.

Źródło:

Opracowanie: Anna Trochimiuk

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel