Pierwsze spotkanie „#RODO w edukacji” już za nami

Data publikacji: 7 października 2019 r.
Poleć znajomemu
Pierwsze spotkanie „#RODO w edukacji” już za nami

1 października 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Rojowie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „#RODO w edukacji”, w ramach realizacji programu „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. Patronat nad X edycją programu objął m.in. Portal Oświatowy.

Spotkanie zorganizowano z udziałem m.in. Łukasza Mikołajczyka, senatora RP, przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym oraz Patryka Jędrowiaka, burmistrza Ostrzeszowa. Podczas spotkania zaprezentowano program edukacyjny UODO, ale też przedstawiono w gronie ekspertów kluczowe zagadnienia z zakresu ochrony danych osobowych w szkołach i placówkach oświatowych (w tym bezpieczeństwo uczniów), jak również działania podejmowane w tym zakresie przez przedstawicieli oświaty i UODO.

Tak jak w każdej poprzedniej edycji programu, na spotkaniu przedstawione zostały inicjatywy edukacyjne przygotowane przez szkoły, mające na celu promocję idei ochrony prywatności wśród uczniów i nauczycieli. Swoje inicjatywy przedstawiły:

  • Szkoła Podstawowa ze Świbna,
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich z Nowych Skalmierzyc
  • XXXI Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca 56’ z Poznania.

Ostatnia ze szkół została dodatkowo wyróżniona za inicjatywę edukacyjną „Przygody jeżyka”. Inicjatywę tę wskazano jako przykład nowatorskiego przedsięwzięcia realizowanego w minionej edycji programu „Twoje dane –Twoja sprawa”, polegającego na współpracy między szkołami z różnych województw (licealiści przygotowali opowiadanie dla uczniów ze szkoły podstawowej w Starogardzie).

Źródło:
  • Strona internetowa Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (uodo.gov.pl).

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel