Polska edukacja wg OECD i BBC - sukcesy większe niż w innych szkołach!

Data publikacji: 18 czerwca 2012 r.
Poleć znajomemu

Ministerstwo Edukacji Narodowej na swojej stronie internetowej zamieściło informację na temat raportu i filmu o polskiej edukacji opracowanych przez OECD. O osiągnięciach polskiego systemu edukacji pisze też BBC.

Zmiany z ostatniej dekady

Polska jest jednym z dziesięciu krajów na świecie poddanych pogłębionej analizie przez OECD, którą opisano w raporcie i przedstawiono w filmach na temat ich systemów edukacyjnych. Film o Polsce w wywiadach z autorytetami ze świata edukacji przedstawia zmiany, jakie zaszły w polskiej oświacie przez ostatnią dekadę i pokazuje, że dzięki cyklowi reform Polska znacznie poprawiła jakość kształcenia i osiągnięcia uczniów.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z filmem Strong Performers and Successful Reformers in Education wyprodukowanym przez Pearson Foundation w 2010 r.

O osiągnięciach polskiego systemu edukacji pisze również w swoim materiale BBC Business. Jak pisze Bill Hicks - autor tekstu „polskie szkoły odnoszą sukcesy większe niż inne szkoły - zmniejszając różnice pomiędzy słabszymi a silniejszymi, bardziej i mniej utalentowanymi".

Film i tłumaczony na język polski artykuł BBC na stronie MEN.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel