Mimo że przepisy związane z wycieczkami szkolnymi nie zmieniają się od lat, to nadal pojawia się wiele wątpliwości przy ich organizacji. Od niedawna dodatkowym obowiązkiem związanym z wycieczkami jest weryfikacja niekaralności opiekunów. Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, w tym m.in. kto może być opiekunem i czy każde wyjście poza teren szkoły to wycieczka. Poznaj kompendium wiedzy na temat wycieczek szkolnych i ich prawidłowej organizacji.
3 rodzaje wycieczek szkolnych
Podstawową formą szkolnej działalności turystyczno-krajoznawczej jest wycieczka. Zasady organizacji wycieczek szkolnych regulują przepisy, które wskazują, że formami działalności w zakresie krajoznawstwa i turystyki są:
Każda wycieczka powinna zakładać realizację określonych celów oraz posiadać zorganizowaną, przemyślaną formę, dostosowaną do potrzeb i możliwości uczestników.
Wyjścia a wycieczki szkolne – jaka jest różnica
Które wyjście ze szkoły jest wycieczką, a które wyjściem grupowym? Rozstrzygnięcie znajduje się w rozporządzeniu w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki. Celem wycieczki jest:
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Możesz zrezygnować z odnawiania subskrypcji w dowolnym momencie
Zaloguj się:
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń