Fundusz socjalny dla emerytów po przejęciu szkoły przez stowarzyszenie

Dariusz Dwojewski

Dariusz Dwojewski

Data publikacji: 30 stycznia 2013 r.
Poleć znajomemu
Pytanie: Szkoła została przekazana w drodze umowy stowarzyszeniu. Nowy pracodawca nie tworzy ZFŚŚ. Gmina przekazała szkole prowadzonej przez stowarzyszenie saldo środków na koncie ZFŚŚ oraz należności i zobowiązania z niespłaconych pożyczek. Czy gmina w tej sytuacji ma obowiązek wskazać inną placówkę, w której będzie naliczany odpis na ZFŚS nauczycieli - emerytów? Czy i kto może korzystać z niewykorzystanych środków ZFŚS szkoły przekazanej?
W wypadku przejęcia szkoły w całości przez nowego pracodawcę, który nie ma obowiązku tworzenia funduszu, środki ZFŚŚ są gromadzone na odrębnym rachunku bankowym i wydatkowane na działalność socjalną. Pracodawca przejmujący szkołę ma obowiązek wydać regulamin wydatkowania tych środków. Do ich wyczerpania, korzystać z ZFŚS w szkole mogą m.in. byli pracownicy emeryci i renciści. Sprawdź, co się stanie w momencie, gdy skończą się fundusze zgromadzone na rachunku ZFŚS przekazanej szkoły!

Pozostało jeszcze 77 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu Oświatowego a wraz z nim:
Aktualne informacje o zmianach w prawie (24h/dobę)
Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h )
E-szkolenia, webinaria na żywo i bazę ponad 700 narzędzi

Sprawdź, co oferuje Portal Oświatowy »
Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz już konto - zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel