Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Finanse i dotacje w przedszkolu

Finanse i dotacje w przedszkolu, zarówno publicznym, jak i niepublicznym, stwarzają wiele problemów, a przepisy ciągle się zmieniają. W tej zakładce znajdziesz odpowiedzi na pytania, problemy, wątpliwości związane z rozliczaniem zakupów w placówkach. W ostatnim czasie dużo również zmienia się w zakresie finansowania i dotowania placówek – sprawdzamy, kiedy i co można rozliczyć z dotacji. Podpowiadamy również, jak prawidłowo prowadzić księgi rachunkowe.

Archiwalny Podstawa obliczenia dotacji podmiotowej dla niepublicznego przedszkola

Pytanie: Co jest podstawą obliczenia  dotacji podmiotowej dla niepublicznego przedszkola, w przypadku gdy gmina w trakcie roku tworzy rachunki dochodów własnych dla miejskich przedszkoli działających jako samorządowe jednostki budżetowe. W wyniku tego ruchu wysokość dotacji gwałtownie spadła. Gmina ta uważa, ze dotacja powinna być obliczona na podstawie "ustalonych wydatków w budżecie" - a RDW  nie jest budżetem. W budżecie zaś zaplanowano ledwie płace osobowe. 

Archiwalny Subwencja z ministerstwa - dla kogo

Pytanie: Czy na pięciolatka, który będzie uczęszczał do oddziału przedszkolnego w 2009/2010 r., spłynie subwencja z Ministerstwa?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel