Dni opieki gdy matka dziecka korzysta z L4 na to dziecko

Dariusz Dwojewski

Dariusz Dwojewski

Data publikacji: 31 grudnia 2012 r.
Poleć znajomemu
Dokument archiwalny
Pytanie: Małżeństwo nauczycieli pracuje w naszej szkole. Mama przebywa na zwolnieniu lekarskim z powodu choroby dziecka do 21 grudnia. Ojciec dziecka  złożył wniosek o udzielenie dnia wolnego z art. 188 Kodeksu pracy na dzień 18 grudnia. Czy w tej sytuacji dyrektor szkoły może nie wyrazić zgody na skorzystanie z dni opieki nad dzieckiem przez pracownika - ojca?
Pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia (tzw. dni opieki nad dzieckiem). Przepisy nie określają, w jakich przypadkach pracownik może skorzystać z tego uprawnienia i czy pracodawca może odmówić prawa do skorzystania z tego uprawnienia. Poznaj praktyczne wskazówki dotyczące udzielania dni opieki nad dzieckiem oraz dowiedz się, czy z dni opieki można korzystać, gdy drugi rodzić jest na zwolnieniu lekarskim na chore dziecko!

Pozostało jeszcze 77 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu Oświatowego a wraz z nim:
Aktualne informacje o zmianach w prawie (24h/dobę)
Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h )
E-szkolenia, webinaria na żywo i bazę ponad 700 narzędzi

Sprawdź, co oferuje Portal Oświatowy »
Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz już konto - zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel