Rozpoczęła się akcja „Bezpieczna woda”

Monika Fidler

Monika Fidler

Data publikacji: 9 czerwca 2016 r.
Poleć znajomemu
Rozpoczęła się akcja „Bezpieczna woda”

Ruszyła kolejna edycja akcji „Bezpieczna Woda”, poświęcona bezpieczeństwu w wodzie, nad wodą oraz na wodzie podczas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Akcja obejmuje swym zasięgiem szkoły na terenie całego kraju.

Cel akcji: kształcenie bezpiecznych zachowań nad wodą

W związku z akcją opracowano plakaty i ulotki dla rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz  organizatorów wypoczynku. Materiały przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Działania promocyjne skoncentrowane zostaną m.in. w okolicach kąpielisk, stanic wodnych, marin. Celem akcji jest wykształcenie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży szkolnej uprawiających sporty i rekreację wodną, co z kolei pozwoli na zmniejszenie liczby wypadków.

Materiały do pobrania

Akcję „Bezpieczna woda” realizuje Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Polską Organizacją Turystyczną, przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Policji i Centrum Turystyki Wodnej PTTK.

Ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki można pobrać darmowe materiały: plakaty i broszurę.

Źródło:

  • Strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej (www.men.gov.pl).
Monika Fidler

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel