Uwaga! MEN szykuje zmiany w urlopach zdrowotnych

Data publikacji: 22 maja 2017 r.
Poleć znajomemu
Uwaga! MEN szykuje zmiany w urlopach zdrowotnych

Jak wynika z doniesień prasowych, ustawodawca zamierza ograniczyć dostęp do urlopu dla poratowania zdrowia tylko do przypadków leczenia lub rehabilitacji uzdrowiskowej. Nie znamy jeszcze projektu nowelizacji, ale można spodziewać się, że te zaskakujące informacje wywołają poruszenie w środowisku oświaty.

Z przedstawionych informacji wynika, że nowelizacja ma ograniczyć możliwość skorzystania z urlopu dla poratowania zdrowia. Urlop ten miałby być udzielany tylko w celu leczenia uzdrowiskowego lub rehabilitacji uzdrowiskowej. Co więcej urlop zdrowotny ma być udzielany tylko w związku z chorobą zawodową lub chorobą. w której istotną rolę mogą odgrywać czynniki środowiska, pracy, bądź sposób wykonywania pracy. MEN uważa bowiem za konieczne doprecyzowanie celu skorzystania z urlopu zdrowotnego, aby uniknąć nadużywania tego prawa przez nauczycieli.

Na dzień dzisiejszy nie opublikowano żadnego projektu nowelizacji Karty Nauczyciela. Przedstawione informacje są zbyt lakoniczne, by podjąć głębszą analizę problemu.

Źródło:

Portal Samorządowy (http://www.portalsamorzadowy.pl)

Opracowanie: Michał Kowalski

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel