Nie ocenia się wiedzy i umiejętności oraz postępów ucznia w nauce języka polskiego realizowanej w ramach dodatkowych zajęć lekcyjnych z języka polskiego. Zatem zajęcia te nie podlegają klasyfikacji ani wpisowi na świadectwo szkolne. Mają charakter zajęć wyrównawczych.
Uczniowie niebędący obywatelami polskimi, podlegający obowiązkowi szkolnemu lub obowiązkowi nauki, którzy nie znają języka polskiego albo znają go na poziomie niewystarczającym do korzystania z nauki, mają prawo do dodatkowej, bezpłatnej nauki języka polskiego nie dłużej niż przez okres 24 miesięcy (art. 165 ust. 7 ustawy Prawo oświatowe).
Dla uczniów przybywających z zagranicy, podlegających obowiązkowi szkolnemu lub obowiązkowi nauki, którzy nie znają języka polskiego albo znają go na poziomie niewystarczającym do korzystania z nauki, organ prowadzący szkołę organizuje w szkole, w której uczeń realizuje naukę zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego, dodatkową, bezpłatną naukę języka polskiego w formie dodatkowych zajęć lekcyjnych z języka polskiego (§ 17 ust. 1 rozporządzenia MEN z 23 sierpnia 2017 r.).
Do dodatkowych zajęć edukacyjnych zalicza się:
(art. 109 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo oświatowe).
W świetle regulacji art. 109 zajęcia dodatkowej nauki języka polskiego nie są zajęciami dodatkowymi.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń