Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, problemy, wątpliwości związane z organizacją czy prowadzeniem przedszkola, a także porady związane z najnowszą reformą oświatową. Eksperci odpowiadają na pytania dotyczące statutów przedszkola, arkusza organizacyjnego, czy organizacji zajęć. Ponadto podpowiadamy, jak tworzyć oddziały przedszkolne, jak prowadzić dokumentację placówki, a także wiele innych niezbędnych porad dla dyrektora przedszkola publicznego i niepublicznego.

Przekształcenie niepublicznego punktu przedszkolnego w niepubliczne przedszkole

Pytanie: Czy składając dokumenty do urzędu, trzeba mieć nadany nowy REGON i NIP, czy pozostaje ten, który był używany w punkcie przedszkolnym? Jakie dokumenty trzeba złożyć do gminy?

Utworzenie kolejnego oddziału w przedszkolu – czy potrzebna jest uchwała rady gminy

Pytanie: Czy otwierając trzeci oddział w przedszkolu publicznym, rada gminy podejmuje uchwałę? Gdzie należy zgłosić utworzenie nowego oddziału dla 3- i 4-latków.

Roczny plan pracy przedszkola od 1 września 2017 r.

Pytanie: Jaką podstawę prawną brać pod uwagę, tworząc roczny plan pracy przedszkola?

Przyjęcie dziecka z oddziału przedszkolnego do klasy I

Pytanie: Czy rodzice wychowanka z oddziału przedszkolnego mogą we wrześniu przenieść dziecko do I klasy szkoły podstawowej, przy której znajduje się oddział przedszkolny?

Informacja o spełnianiu obowiązku szkolnego i rocznego przygotowania przedszkolnego - termin

Pytanie: Czy należy potwierdzać realizację obowiązku szkolnego i rocznego przygotowania przedszkolnego w każdym nowym roku szkolnym?

Zmiana nazwy przedszkola – czy wymaga nowej uchwały i aktu założycielskiego

Pytanie: Czy zmieniając nazwę gminnego przedszkola na nazwę przedszkole – zgodnie z przepisami prawa oświatowego od września 2017 r. – należy podjąć nową uchwałę i akt założycielski?

b06a0abbb3d51ba35ca2e3041eace9b9af83f0cc-large

11 wskazówek do informowania o wynikach wstępnej diagnozy przedszkolnej

Wstępna diagnoza przedszkolna jest kluczem do poznania dziecka i kierunkuje działania wpływające na jego rozwój. Odpowiedzialność za diagnozę spoczywa na nauczycielu, tak samo jak poinformowanie rodziców o wypracowanych wnioskach i zalecanych działaniach. W jaki sposób rozmawiać z rodzicami o diagnozie dziecka – podpowiadamy w tekście!

Koncepcja pracy przedszkola niepublicznego – czy jest potrzebna

Pytanie: Czy w przedszkolu niepublicznym trzeba co roku, tj. na wrzesień, przygotowywać koncepcję przedszkola?

Czy w nazwie przedszkola musi być określenie „publiczne”

Pytanie: Rozporządzenie MEN w sprawie organizacji publicznych szkół i przedszkoli mówi, że nazwa publicznego przedszkola, a także publicznej szkoły podstawowej ...zawiera : odpowiednio określenie: „Przedszkole”, „Szkoła Podstawowa”. Czy to oznacza, że nie można w nazwie używać określenia Publiczne Przedszkole?

Prywatne przedszkole

Poznaj 14 zmian, które trzeba uwzględnić w statucie przedszkola

Statuty przedszkoli trzeba dostosować do nowych przepisów. Jedną ze zmian jest m.in. wprowadzenie zapisu zawierającego nazwę organu prowadzącego i adres jego siedziby. Wyjaśniamy, jakie postanowienia należy zaktualizować. Sprawdzamy również, czy w przedszkolach niepublicznych obowiązują te same zmiany.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty