Powierzenie stanowiska wicedyrektora szkoły na czas nieokreślony

Patryk Kuzior

Patryk Kuzior

Data publikacji: 2 marca 2012 r.
Poleć znajomemu
Dokument archiwalny
Pytanie: W szkole, w której powierzono mi stanowisko dyrektora szkoły pełni funkcję wicedyrektor, któremu powierzono to stanowisko na czas nieokreślony. Chcę, by obecny wicedyrektor nadal sprawował tę funkcję, lecz by jego powierzenie było zgodne z prawem tj. na czas określony. Jak to zrobić?
Stanowisko dyrektora szkoły jest powierzane na czas określony. Co do zasady, powierzenie obejmuje okres 5 lat szkolnych, potocznie określany kadencją (art. 36a ust. 13 UoSO). Należy zauważyć jednak, że powyższa zasada nie rozciąga się na inne stanowiska kierownicze w szkole, w tym na wicedyrektora. Sprawdź, czy można powierzyć funkcję wicedyrektora szkoły na czas nieokreślony i czy zmiana osoby pełniącej funkcję dyrektora szkoły musi pociągać za sobą zmianę także wicedyrektora szkoły.  

Pozostało jeszcze 64 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu Oświatowego a wraz z nim:
Aktualne informacje o zmianach w prawie (24h/dobę)
Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h )
E-szkolenia, webinaria na żywo i bazę ponad 700 narzędzi

Sprawdź, co oferuje Portal Oświatowy »
Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz już konto - zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel