Dodatek uzupełniający jednak zostaje

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Data publikacji: 12 grudnia 2016 r.
Poleć znajomemu
Dodatek uzupełniający jednak zostaje

W czwartek informowaliśmy o zmianach w Karcie Nauczyciela planowanych w ustawach reformujących system oświaty, m.in. o zniesieniu dodatku uzupełniającego. Tymczasem w tego samego dnia wieczorem sejmowa komisja wprowadziła do poprawkę do projektu, utrzymującą w mocy przepisy o dodatku.

Przepisy o dodatku uzupełniającym nie zostaną uchylone

9 grudnia w godzinach wieczornych posłowie wchodzący w skład komisji edukacji i samorządu wprowadzili do projektu ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, zmiany zaproponowane przez Radę Ministrów. Najważniejszą ze zmian jest pozostawienie w Karcie Nauczyciela zapisów regulujących zasady ustalania wysokości i przyznawania jednorazowego dodatku uzupełniającego.

Pozostałe zmiany tak jak dotychczas

Natomiast pozostałe zmiany planowane w Karcie Nauczyciela zostaną wprowadzone zgodnie z pierwotnymi założeniami. Należy więc przygotować się m.in. na zmiany w zakresie ustalania regulaminu wynagradzania, weryfikacji niekaralności dyscyplinarnej nauczycieli oraz doskonalenia zawodowego za granicą.

Źródło:

Opracowanie: Michał Kowalski

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel