Jeśli zapadnie decyzja o wprowadzeniu dziennika elektronicznego, przez pierwszy rok powinno się go prowadzić równolegle z dziennikami papierowymi. Jeśli po roku zapadnie decyzja o rezygnacji z formy papierowej, konieczne będzie uzyskanie zgody organu prowadzącego przedszkole.
Jeśli po roku jednoczesnego używania dziennika papierowego i dziennika elektronicznego zapadnie decyzja o rezygnacji z formy papierowej należy zaktualizować statut pod tym względem.
Decyzję o wdrożeniu e-dziennika podejmuje dyrektor przedszkola. Jednak jej podjęcie powinno być poprzedzone sprawdzeniem, czy przedszkole spełnia lub może spełnić warunki techniczne wymagane do jego wprowadzenia. Dyrektor powinien także zasięgnąć opinii organów wewnętrznych placówki.
1 września 2015 r. zakaz pobierania jakichkolwiek opłat od rodziców za dostęp do e-dzienników będzie wynikał wprost z ustawy o systemie oświaty. Dotychczasowe regulacje, wynikające z rozporządzenia oraz apele resortu edukacji nie zapobiegły nakładaniu opłat za korzystanie z dzienników elektronicznych.
Rezygnacja z osobnego dziennika godzin karcianych, obowiązek odnotowywania godzin nieobecności ucznia na poszczególnych zajęciach edukacyjnych, zmiana sposobu układania ksiąg arkuszy ocen , poszerzenie katalogu dokumentacji przebiegu nauczania oraz gwarancja bezpłatnego dostępu do e-dziennika dla rodziców - takie zmiany ma wprowadzić nowe rozporządzenie w sprawie prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania.
Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone
Czy chcesz otrzymywać powiadomienia o zmianach prawnych, webinariach i promocjach?
Wyrażając zgodę na otrzymywanie powyższych powiadomień, oświadczam iż zapoznałem/am się z Regulaminem usługi i zgadzam się na stosowanie jego postanowień.