Jak zapowiedział resort edukacji – egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, egzamin zawodowy oraz egzamin ósmoklasisty przeprowadzany w szkołach podstawowych dla dorosłych – odbędą się zgodnie z sierpniowym harmonogramem. Muszą one jednak odbyć się z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego i zgodnie z nowymi wytycznymi.
Kolejny projekt rozporządzenia MEN dotyczy tym razem organizacji egzaminu zawodowego i potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Sprawdzamy, jakie nowości planuje w tym zakresie wprowadzić resort edukacji.
Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła harmonogram egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz egzaminu eksternistycznego zawodowego w 2019 roku. Przedstawiamy terminy na sesję zimową i letnią.
Wprowadzony nowy ustrój szkolny wymaga zmian w rozporządzeniu MEN z 21 kwietnia 2009 r.w sprawie ramowego programu szkolenia kandydatów na egzaminatorów, sposobu prowadzenia ewidencji egzaminatorów oraz trybu wpisywania i skreślania egzaminatorów z ewidencji. Rozporządzenie ma wejść w życie 1 stycznia 2018 r.
Zmiany w przepisach dotyczących egzaminu zawodowego mają na celu zapewnienie jednolitych warunków i organizacji egzaminów zarówno dla uczniów, słuchaczy i absolwentów dotychczasowych szkół ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie zawodowe, którzy rozpoczęli kształcenie przed 1 września 2017 r., jak i tych, którzy w nowych typach szkół rozpoczęli je od 1 września 2017 r. Poznaj planowane zmiany!
Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła informatory o egzaminach: ósmoklasisty i potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie. Można je pobrać ze strony CKE.
Przepisy dotyczące egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie zostały dostosowane do nowego ustroju szkolnego. Jednocześnie weszły w życie niewielkie zmiany dotyczące głównie dokumentacji związanej z egzaminem.
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ogłosił wykaz materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający część praktyczną egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji sierpień - październik w 2015 roku.
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ogłosił wykaz materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w sesji sierpień - październik w 2015 roku.
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ustalił terminy egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, który odbędzie się w 2016 roku. Etap pisemny odbędzie się 11 stycznia 2016 roku - dla absolwentów wszystkich typów szkół prowadzących kształcenie zawodowe, którzy uzyskali świadectwo ukończenia szkoły w styczniu i 20 czerwca 2016 r. - dla absolwentów, którzy uzyskali świadectwo ukończenia szkoły w kwietniu lub czerwcu.
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ogłosił wykaz materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w sesji maj - lipiec w 2015 roku. Komunikat Dyrektora CKE zmienia także obowiązujące procedury przeprowadzania egzaminu.
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ogłosił wykaz materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający podczas etapu praktycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w czerwcu 2015 roku.
Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone
Czy chcesz otrzymywać powiadomienia o zmianach prawnych, webinariach i promocjach?
Wyrażając zgodę na otrzymywanie powyższych powiadomień, oświadczam iż zapoznałem/am się z Regulaminem usługi i zgadzam się na stosowanie jego postanowień.