Przepisy dotyczące ochrony sygnalistów, które mają objąć także szkoły, do tej pory nie weszły w życie w Polsce. Prawdopodobnie stanie się to w najbliższych miesiącach. Czy do tego czasu szkoły powinny zainteresować się tematem ochrony sygnalistów? Jak pokazuje niedawny wyrok Sądu Rejonowego w Toruniu – tak.
Uniwersytet Sukcesu to bezpłatny, roczny program edukacyjny dla dziewczyn w wieku 18-25 lat, który pozwala zdobyć atrakcyjny i dobrze płatny zawód z obszaru IT i digital marketingu. Mogą do niego aplikować wychowanki domów dziecka i placówek wychowawczych oraz kobiety w trudnej sytuacji życiowej.
Ubezpieczenie na zdrowie i życie to wyraz odpowiedzialności za siebie, ale przede wszystkim za swoich bliskich. Gdyby spotkał Cię nieszczęśliwy wypadek lub poważna choroba, Twoja rodzina otrzyma niezbędne wsparcie finansowe w tym trudnym okresie. Takich polis jest sporo, a każda ma nieco inne warunki. Jak zatem wybrać taką, która zapewni najlepsze zabezpieczenie? Sprawdź, na co zwracać uwagę i gdzie szukać dobrych ofert.
W szkole można zatrudnić zarówno nauczyciela bez kwalifikacji jak i przygotowania pedagogicznego. Niemniej jednak nie jest to możliwe w dowolnym momencie. Odrębne reguły dotyczą bowiem zatrudniania bez kwalifikacji a odrębne – bez przygotowania pedagogicznego.
Problem oświatowy przysparza Cię o ból głowy? Nie masz pewności, czy poprawnie interpretujesz Prawo oświatowe lub Kartę Nauczyciela? Już nie musisz szukać odpowiedzi w wielu źródłach! Skorzystaj z indywidualnej konsultacji z ekspertem Portalu Oświatowego: telefonicznie, przez e-dyżur lub podczas czatu online. Uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania z zakresu prawa oświatowego i funkcjonowania placówki oświatowej.
Dziennik elektroniczny to duża wygoda i usprawnienie pracy nauczyciela i dyrektora. Jednak w związku z przeniesieniem wszelkich istotnych informacji do sieci, na nauczycielu i dyrekcji spoczywa duża odpowiedzialność za dane swoich uczniów i ich rodziców. Kradzież danych przez sieć jest o wiele łatwiejsza, niż kradzież papierowego dziennika i niesie za sobą poważniejsze konsekwencje, takie jak wgląd do danych archiwalnych, korespondencji, danych innych klas. Dlatego w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu chcemy przypomnieć, jak pracownicy szkoły powinni chronić się przed przechwyceniem swojego hasła oraz co im grozi za niestosowanie procedur.
Od 1 września 2018 r. nauczyciele muszą być regularnie oceniani, a dodatkowo ocena pracy musi obejmować wszystkie obszary pracy nauczycieli, określone w rozporządzeniu. Oceny dokonuje się w trzech przypadkach, przy czym procedura oceny pracy w każdym z nich zawiera pewne odrębności. Usystematyzujmy wiedzę na temat nowej oceny pracy nauczycieli wraz z Ekspertem Portalu Oświatowego.
Jak zweryfikować kandydata na stanowisko nauczyciela, a jak na stanowisko niepedagogiczne – to częste pytanie zadawane przez dyrektorów szkół. Aby mieć pewność, że sprawy kadrowe po zmianach przepisów będą prowadzone prawidłowo, przygotowaliśmy praktyczne e-szkolenie. Obejrzyj je i poznaj wskazówki naszego eksperta Michała Kowalskiego.
Przedstawiamy e-szkolenie „Konsekwencje zmian Karty Nauczyciela dla szkół, przedszkoli i placówek niepublicznych oraz publicznych nie samorządowych od 1 września 2018 r.”. Poznaj zmiany obowiązujące już od najbliższego roku szkolnego.
Jak prawidłowo ustalić termin zakończenia stażu, jak liczyć okresy nieobecności, jak ustalić ocenę dorobku zawodowego nauczyciela – poznaj odpowiedzi na pytania związane z zakończeniem stażu na wyższy stopień awansu zawodowego.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty