Szkoła filialna najlepiej sprawdza się w przypadku klas I-IV. Stanowisko takie wyartykułował przedstawiciel MEiN w odpowiedzi na interpelację poselską. Wykluczono natomiast wprowadzenie możliwość tworzenia filii dla starszych klas.
Resort edukacji i nauki prezentuje „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Zachęca także do sprawdzenia wiarygodności organizatorów za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.
Zapraszam na pierwszy live w 2023 r. A w nim o wyrównaniu wynagrodzenia nauczycieli początkujących.
Jaką stawkę wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela należy stosować od 1 stycznia 2023 r.? Wszak nadal nie opublikowano projektu nowelizacji rozporządzenia płacowego nauczycieli. Wyjaśnienie w artykule.
Rusza nabór wniosków na dofinansowane szkolenia sportowego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wnioski będą przyjmowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Do rozdysponowania przeznaczono 35 mln zł.
Od kilku tygodni obowiązują nowe przepisy dotyczące awansu zawodowego. Najwięcej zmian dotyczy nauczycieli, którzy zaczynają karierę w szkole, mamy przygotowanie do zawodu nauczyciela i mamy mentora. W przeciwieństwie do poprzedniego stanu prawnego, przygotowanie do zawodu nauczyciela można rozpocząć w każdym momencie roku szkolnego i w każdym momencie roku szkolnego dyrektor może stanąć przed dylematem, komu podzielić funkcję mentora. O tym, kim jest i kim powinien być mentor Marta Wysocka – prawniczka i redaktorka Portalu Oświatowego, rozmawia z Krzysztofem Durnasiem – wieloletnim dyrektorem szkoły, pedagogiem.
Czas na ostatnie podsumowanie aktualności Portalu Oświatowego w 2022 r. Nagranie jest już dostępne.
Minister Zdrowia wydał obwieszczenie ze wskazówkami, jak sprawować opiekę nad uczniami z anafilaksją, astmą oskrzelową, alergicznym nieżytem nosa, atopowym zapaleniem skóry i pokrzywką.
Prezydent zawetował Lex Czarnek 2.0, tymczasem Minister Edukacji zapowiada już Lex Czarnek 3.0. Kilka słów o dalszych losach kontrowersyjnej nowelizacji Prawa oświatowego już dziś.
Do końca III kwartału 2023 r. planuje się zapewnienie laptopów 365 tys. nauczycielom i 465 tys. uczniom z klas IV szkół podstawowych. W tym celu przewidziano ramy określające procedury dystrybucji urządzeń teleinformatycznych i udostępniania infrastruktury szkołom przez KPRM i MEiN. Sprawdź, jakie formalności należy spełnić, aby uczniowie i nauczyciele otrzymali sprzęt komputerowy.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty