Resort edukacji i nauki przygotował poradnik „Wolontariat w szkole – zgodnie z prawem”. Zawiera on najważniejsze zagadnienia dotyczące organizacji wolontariatu w szkole.
Środki wypłacone nauczycielom z Funduszu Pomocy muszą zostać uwzględnione w analizie wydatków poniesionych na wynagrodzenia nauczycieli. Ma to przełożenie na wysokość jednorazowego dodatku uzupełniającego.
Ministerstwo edukacji i nauki wspólnie z ministerstwem zdrowia rozpoczyna realizację programu Junior-Edu-Żywienie (JEŻ). Ma on na celu kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych w szkołach.
Czas na fundusz socjalny. Z funduszu tego mogą być przyznawane różnego rodzaju świadczenia – zarówno ulgowe (indywidualne) jak i na zasadzie powszechnej dostępności. Mogą być to dofinansowania, zapomogi, paczki, wyprawki czy karty podarunkowe, a z drugiej strony imprezy i wyjazdy. Sprawdź, jakie świadczenia można przyznawać ze środków funduszu socjalnego
Przedstawiciel resortu edukacji i nauki w odpowiedzi na interpelację poselską odniósł się do odwołania obowiązkowej matury ustnej w roku 2023 dla osób poprawiających maturę, zdających ją w latach 2021-2022. Odpowiedź przesądza kwestię organizacji matury ustnej dla tych absolwentów.
Minister Edukacji i Nauki odbył rozmowy z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych. Dotyczyły one propozycji zmian m.in. w zakresie świadczeń kompensacyjnych i oceny pracy. Jakich nowości można zatem spodziewać się w tym zakresie?
Podczas niedawnych rozmów ze związkami zawodowymi przedstawiciele resortu edukacji zaproponowali udogodnienia w zakresie świadczenia kompensacyjnego. Z kolei strona związkowa zgłosiła żądanie przywrócenia wcześniejszej emerytury nauczycieli. Na czym mogłyby polegać zmiany w tym zakresie? Krótki komentarz na temat zgłoszonych propozycji już dziś.
W okresie przedświątecznym pracownicy częściej niż zwykle korzystają z funduszu socjalnego. To dobry czas na weryfikację, czy nasz regulamin funduszu socjalnego jest zgodny z prawem. W nagraniu wskazuję najczęściej występujące błędy w regulaminach ZFŚŚ.
Zapraszam na podsumowanie najważniejszych zagadnień zeszłego tygodnia w Portalu Oświatowym. Sprawdź, co dzieje się w oświacie.
Premier zarządził przedłużenie obowiązywania drugiego stopnia alarmowego BRAVO a także CHARLIE-CRP do końca lutego 2023 r. włącznie. Sprawdź, co to oznacza dla szkół i placówek oświatowych.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty