Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Ważne wydarzenia dla szkół i przedszkoli

W zakładce „Ważne wydarzenia dla szkół i przedszkoli” znajdziesz najważniejsze informacje dla Twojej placówki. To zbiór aktualności na temat imprez, programów, konkursów, a także terminów czatów z ekspertami Portalu Oświatowego. Tu również zamieszczamy informacje o zbliżających się konferencjach, szkoleniach czy webinariach. Bądź na bieżąco z ważnymi wydarzeniami dla Ciebie i Twojej placówki!

Bezpłatne szkolenia dla nauczycieli i rodziców dot. profilaktyki przed ucieczką z domu

Fundacja ITAKA zaprasza rodziców, nauczycieli, wychowawców i pedagogów na bezpłatne szkolenia dotyczące profilaktyki zaginięć spowodowanych ucieczką z domu. Wiedza uzyskana na tym szkoleniu pozwoli nie tylko szybko i prawidłowo zareagować na wypadek ewentualnego zaginięcia ale także na co dzień lepiej radzić sobie w zapobieganiu ucieczek z domu lub wagarowaniu młodzieży.

Wystawa o Korczaku i prawach dziecka w Sejmie RP

Marszałek Sejmu RP Ewa Kopacz otworzyła 1 czerwca 2012 roku wystawę "Nie ma dzieci - są ludzie", przygotowaną przez Rzecznika Praw Dziecka w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka.

XVIII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

1 czerwca 2012 r. w gmachu Sejmu RP odbędzie się XVIII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży.  Wiodącym  tematem  tegorocznych  obrad młodych polityków jest „Szkoła  demokracji”.  Nawiązuje  on  do myśli Janusza Korczaka związanych z potrzebą  tworzenia  warunków samorządności dla młodych ludzi. 

Rówieśnicy promują bezpieczne korzystanie z urządzeń mobilnych

Dnia 29 maja 2012 r. w Biurze Rzecznika Praw Dziecka odbyła się premiera filmu "Kidmobile", dotyczącego bezpieczeństwa w sieci telefonii komórkowej. Projekt edukacyjny, w którym wzięli udział m.in. Tamara Arciuch, Jerzy Zelnik i Tomasz Bednarek, przygotowała Fundacja Kidprotect.pl i Polska Telefonia Cyfrowa. Patronem honorowym projektu jest Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Projekt realizowany jest w ramach Rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i zachowaniom aspołecznym „Razem bezpieczniej“ oraz w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka.

RPD: Słaba pozycja pokrzywdzonych dzieci w procesie karnym

25 maja 2012 r. Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się do Ministra Sprawiedliwości z prośbą o podjęcie działań na rzecz ochrony interesów małoletnich pokrzywdzonych przestępstwem, którego sprawcą jest jeden z rodziców. Zdaniem RPD, kuratorzy wyznaczeni do reprezentacji pokrzywdzonych dzieci, nie dbają należycie o ochronę ich interesów.

Rada Ochrony Pracy o bhp w szkołach

W ciągu roku w polskich szkołach dochodzi średnio do 74 - 100 tys. wypadków z udziałem dzieci. 340 z nich to wypadki ciężkie, a 43 - śmiertelne. Prawie 82 proc. szkolnych wypadków dotyczy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Ponadto corocznie dochodzi do ponad 4,6 tys. wypadków wśród nauczycieli i innych osób zatrudnionych w oświacie.

"Nie daj się na drodze" - konkurs dla uczniów

Michelin Polska S.A. zaprasza uczniów gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej w wieku 13-19 lat do udziału w konkursie „Nie daj się na drodze!”. Konkurs jest częścią międzynarodowej akcji edukacyjnej.

Trwają zapisy do Akademii Nowe Horyzonty

Od 16 maja do 29 czerwca 2012 r. nauczyciele mogą  zgłaszać się do nowego projektu - Akademia Nowe Horyzonty, organizowanego przez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Spotkanie minister z rodzicami sześciolatków

Pytanie: Dnia 18 maja odbyło się spotkanie minister edukacji narodowej Krystyny Szumilas w Kielcach i Bliczy z rodzicami posyłającymi swoje sześcioletnie dzieci do szkoły. W szkole w Bilczy sześciolatki uczą się w osobnej klasie. Minister, podczas spotkania podkreślała, że dzięki obniżeniu wieku szkolnego dzieci mają szansę na lepszy rozwój.

Rodzice o prawie oświatowym

17 maja 2012 r. w siedzibie MEN odbyło się drugie spotkanie Forum Rodziców. Głównymi tematami poruszanymi na spotkaniu były przepisy prawa oświatowego dotyczące działalności rodziców w szkole, a także założenia do projektu systemowego poświęconego wzmocnieniu roli rodziców w edukacji.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel